TürkiyeSON - 06.12.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Gürkan, Özal ve Fendoğlu’nu andı

Gürkan, Özal ve Fendoğlu’nu andı

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 22. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan, merhum Özal’ın Türkiye’nin uluslar arası arenada söz sahibi olmasında en büyük payı olan özellikli bir lider olduğunu ifade etti.

GURKANBattalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 22. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Bu gün Malatya’nın onuru ve gururu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın vefatının 22. yıldönümüdür. Acısı hala dün gibi taze ve yokluğu her zaman fark edilen özellikli bir liderdi. Türk siyaset tarihine yeni bir vizyon, yeni bir misyon kazandıran merhum Özal, her alanda Türkiye’ye çağ atlatmıştır. Özal’ın açtığı yolda emin adımlarla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti, bölgesinde parlayan yıldız, rakiplerinin yakinen izlediği bir ülke konumuna gelmiştir. Bu gün aramızda olmasa da, fikirleri ve hedefleri daima bize yol gösterecektir. Bir Malatyalı lider olması dolayısıyla da gurur ve onur duyduğumuz merhum Turgut Özal’ı vefatının 22. yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

GÜRKAN, MERHUM FENDOĞLU, MERT BİR SİYASETÇİYDİ

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nun vefatının 37. yıldönümü dolayısıyla da bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan mesajında, “Bugün aynı zamanda Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nun vefatının 37. yıldönümüdür. Budan 37 yıl önce bombalı bir saldırı sonucu gelini ve iki torunu ile birlikte vefat eden merhum Hamit Fendoğlu, Türk siyasetine mert kişiliği ile damgasını vuran bir siyasetçiydi. Merhum Hamit Fendoğlu’nu vefatının 37. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: