TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Güzelyurt Konutları’nda İhaleyle Satışlar Başladı

Güzelyurt Konutları’nda İhaleyle Satışlar Başladı

Büyükşehir Güzelyurt Konutları’nda İhaleyle Satışlar Başladı  

205 DAİRE İÇİN 1000 BAŞVURU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 2’nci Etap Güzelyurt Sosyal Konutları’nda 205 daire için 1000 kişi başvurdu. Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda düzenlenen açık teklif artırma usulüyle E-4 blokta 59 daire için 260 kişi ihaleye katıldı.

EN DÜŞÜK 85 BİN TL, EN YÜKSEK 140 BİN TL

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Latif Karadağ’ın başkanlığındaki ihalede en düşük 85 bin TL, en yüksek 140 bin TL’den satıldı. İhale, 21 Aralık 2017 Perşembe Günü’ne kadar devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, göçle beraber artan konut sıkıntısını gidermek amacıyla toplu konut projelerini hızlandırdı. Bu çerçevede Şahin, Aydınlar, Seyrantepe ve Güzelyurt mahallelerini kentsel dönüşüm projesi kapsamında toplu konuta çevirdi. 11 bloklu Yapımına 2015 yılı Mayıs ayında başlanılan brüt 135 metrekare genişliğindeki Güzelyurt Sosyal Konutları, 10 Temmuz 2017 itibariyle satışı sunulmaya başlandı. Büyükşehir Belediyesi, satışları açık teklif artırma usulüyle gerçekleştirdi. 2’nci Etap Güzelyurt Sosyal Konutları’nda en düşük muhammen bedeli, 72 bin TL olan konutlara yoğun talep oldu.

KONUTLARDAN ENGELLİLERDE YARARLANDI

Güzelyurt konutlarından engelli vatandaşlar da başvurarak ihaleye katıldı. Yapımı tamamlanan konutları alan vatandaşlar istediği zaman dairelerine yerleşebilecek. Açık teklif artırma usulüyle daireleri alan kişiler, daire bedelinin yüzde 25’ini peşin, kalan kısmını ise 12 eşit taksitte ödeyecekler. Yapılan tebliğe müteakip 15 gün içerisinde ihale bedelinin yüzde 25’ini, yüzde 6 kesin teminatı ve ihale masraflarını ödeyerek sözleşme yapacaklar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: