TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Halisdemir’e Kangal Köpeği Hediye Edildi

Halisdemir’e Kangal Köpeği Hediye Edildi

15 Temmuz Hain Darbe girişimine engel olmak için ilk kurşunu atan, gözünü kırpmadan darbecilere karşı kendisini siper eden Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin davetlisi olarak Sivas’a gelmiş ve Belediye Başkanı Sami Aydın ile buluşmuştu.

Görüşmede Hasan Hüseyin Halisdemir Belediye Başkanı Sami Aydın’dan Kangal Köpeği istemiş, Başkan Aydın ise şehit babasının bu isteğini memnuniyetle karşılamıştı. Hasan Hüseyin Halisdemir bu kapsamda İl Özel İdaresi Kangal Köpeği Yetiştirme Çiftliği’ne giderek buradaki kangal köpeklerini inceledi.

Burada açıklama yapan Halisdemir; “Sivas ve Sivaslılar misafirperverliği ve ağırlamasıyla, Sivas’ı kendi memleketim gibi hissettirdi. Devlet, millet için bir Ömer Halisdemir şehit verdim fakat 80 milyon benim evladım oldu. 80 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti halkı bana sahip çıktı. Yeni doğan çocukların %60’ına Ömer Halis ismini verdiler. Bir Ömer Halisdemir şehit oldu, bin Ömer Halisdemir’i anneler bize verdi. Daha dün İrlanda’da doğan bir çocuğa Ömer Halis ismi verildi.” şeklinde konuştu.

Kangal Köpeği Yetiştiricisi Hüseyin Yıldız da “Ömer Halisdemir bizim için kendisini feda etti. Bugün babası burada ve kendisine koyun sürüsünde kurda karşı çok başarılı bir köpek hediye edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Kangal Köpeği Yetiştirme Çiftliği’nde düzenlenen ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Mahir Kuzucu da bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: