TürkiyeSON - 06.12.2023 -

Halk Otobüsleri İçin İlk Adım Atıldı

Halk Otobüsleri İçin İlk Adım Atıldı

UKOME Aralık ayı toplantısı gerçekleştirildi

Halk Otobüsleri İçin İlk Adım Atıldı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Ulaşım Koordine Merkezi (UKOME) Aralık ayı toplantısında önemli bir karar aldı.

Büyükşehir Belediyesi Fırat toplantı salonunda gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’ın başkanlık yaptığı toplantıya, ilgili kurum yetkilileri ile daire başkanları katıldı. Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler oylanarak kabul edilirken bazı maddelerde gerekli çalışmaların yapılması için alt komisyona havale edildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan, Hekimhan ilçesi Malatya Caddesinin Atatürk Meydanı ile Eski Hal Yeri arasında kalan kısmında tek taraflı araç parkının getirilmesi, Hekimhan ilçesi ile Malatya güzergahında yolcu taşımacılığı yapan araçların güzergahlarının yeniden belirlenmesi ile ilgili gündem maddeleri oylanarak kabul edilirken, il genelinde hizmet veren Yediemin Otopark, Çekici Kurtarıcı Araçlar D4 yetki belgeli ve j plakalı araçlarda uygulanacak ücret tarifeleri ile J plaka devirleri ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Ulaşımda dönüşüm çalışmaları Battalgazi’de başlatıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından daha kaliteli ve sağlıklı bir ulaşımın sağlanması için hayata geçirilmesi planlanan dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk adım Battalgazi İlçesinde atılıyor.

Battalgazi ilçesi Hanımınçiftliği, Kemerköprü Mahalleleri ve Atabey İskelesinden Malatya Merkeze yolcu taşımacılığı hizmeti veren taşımacıların özel halk otobüsüne dönüştürülmesi ve akabinde MOTAŞ tarafından bu bölgelerde hizmet veren araçların başka bölgelere kaydırılması ve ulaşımın özel halk otobüslerine bırakılması ile ilgili gündem maddesi de görüşülerek kabul edildi.

UKOME toplantısında görüşülen ve karara bağlanan gündem maddeleri ita amirinin onayının ardından uygulamaya konulacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d