16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

HALK RAMAZAN ÖZDEMİRİ REKTÖR GÖRMEK İSTİYOR

HALK RAMAZAN ÖZDEMİRİ REKTÖR GÖRMEK İSTİYOR

 

 

 

 

İnönü Üniversitesi Tıp FakültesiTurgut Özal Tıp Merkezi’ni “marka” yapan isimlerin başında gelen, üniversiteye, tıp fakültesine ve tıp merkezine büyük katkılar sağlayan, hekimliği ve halkla ilişkilerindeki başarısıyla Malatya’nın sevilen isimlerinden biri olan Prof.Dr. Ramazan Özdemir, yaklaşık 27 yıl süreyle çalıştığı İnönü Üniversitesi’nden ayrılma kararı almıştı.

 

 

 

 

 

Tabiki Malatyalı Üzülmüştü.PROF.DR. RAMAZAN ÖZDEMİR KİMDİR? 28 Kasım 1964’te Malatya’nın Pütürge ilçesinde doğdu. 1975 yılında İlköğrenimini Cengiz Topel İlkokulu’nda, 1978 -1982 yılında Orta ve lise öğrenimini Malatya Fatih Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı yıl İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim dalında asistan olarak göreve başladı. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalını dereceyle kazandı. 1992 yılında İstanbul Haydarpaşa Kardiyoloji Anabilim Dalını kazandı. 1993 yılında kısa dönem askerlik görevini Erzurum Fevzi Çakmak Askeri Hastanesi’nde tamamladı. 1993 yılında, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nı kazandı.

 

 

 

 

 

1995-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi’nde Girişimsel Kardiyoloji alanında ihtisas yaptı. 1996 yılında İnönü Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalına Yrd. Doç. olarak atandı. 1997 yılında bir süre Başhekim Yrd. olarak görev yaptı ve aynı dönemde Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Kliniği Anjiyo Laboratuarı’nın kurulmasında aktif rol aldı. 1999 yılında Doçent ünvanını aldı. 1999-2001 yılında İnönü Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2005 yılında Profesör ünvanını aldı. Değişik tarihlerde kısa süreli Almanya Bremen Oldenburg Hastanesi Kardiyoloji Kliniği ve Hollanda Utrech Alexander Hospital Kardiyoloji Kliniği’nde Girişimsel Kardiyoloji alanında çalıştı.

 

 

 

 

 

2005-2008 yılları arasında Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008 yılında Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Başkanlığı’na seçildi. Alanı ile ilgili Ulusal ve Uluslararası 100’ün üzerinde makale ve bildirisi mevcuttur. Klinik Kardiyoloji ve Farmakoloji, Girişimsel Kardiyoloji kitaplarında bölüm yazarlığı yaptı. Kardiyoloji Network, Kardiyoloji Seminerleri, Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi, Girişimsel Kardiyoloji, Anadolu Kardiyoloji Dergilerinde Bilimsel Danışmanlık yapmaktadır. Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Türk Tabipler Birliği’ne üyedir.

 

 

 

 

 

2004-2006 yılları arasında Malatyaspor’da Basın Sözcüsü olarak görev aldı. Sonraki yıllarda İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinde de bulunan son olarak Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Türk Kardiyoloji Derneği yönetim kuruluğu üyeliği görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Ramazan Özdemir, evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNÜVERSİTESİNE REKTÖR OLARAK MALATYALININ GÖRMEK İSTEDİĞİ İSİM RAMAZAN ÖZDEMİR’DİR HİÇ SİYASİ AYRILIK GÖSTERMEDEN HERKES AHDE VEFAYI UYGULAMALI

 

 

 

VESSELAM

 

 

 

MALATYALI YAZAR İSMAİL HAKKI ŞENYİĞİT

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.