TürkiyeSON - 17.06.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Harmancık ve Keles’te Öncelik Altyapı ve Yol

Harmancık ve Keles’te Öncelik Altyapı ve Yol
Reklam

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, HARMANCIK VE KELES İLÇELERİNİ DE ZİYARET EDİP, PROJELERİ MASAYA YATIRIRKEN, BÖYLELİKLE OSMANGAZİ VE YILDIRIM DIŞINDAKİ TÜM İLÇELERİN 2018 YOL HARİTASI BELİRLENMİŞ OLDU.

HARMANCIK VE KELES İLÇELERİNDE ÖNCELİĞİN YOL VE ALTYAPI HİZMETLERİ OLDUĞUNU DİLE GETİREN BAŞKAN AKTAŞ, ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÖZELLİKLE DAĞ İLÇELERİNDE TURİZM, TARIM VE HAYVANCILIK KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURACAK YATIRIMLAR YAPILACAĞINI AÇIKLADI.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Harmancık ve Keles ilçelerini de ziyaret edip, projeleri masaya yatırırken, böylelikle Osmangazi ve Yıldırım dışındaki tüm ilçelerin 2018 yol haritası belirlenmiş oldu. Harmancık ve Keles ilçelerinde önceliğin yol ve altyapı hizmetleri olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, önümüzdeki dönemde özellikle dağ ilçelerinde turizm, tarım ve hayvancılık konusunda farkındalık oluşturacak yatırımlar yapılacağını açıkladı.

Göreve başladığı ilk andan itibaren mevcut durumun tespitini yapmak ve hayata geçirilecek projelerde öncelikleri belirlemek için yoğun bir mesai harcayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 30 Kasım’da Yenişehir ve İznik’le başlattığı merkez dışındaki ilçe ziyaretlerini Keles ve Harmancık’la birlikte tamamlamış oldu. Böylelikle Osmangazi ve Yıldırım dışındaki tüm ilçelerde revize edilecek ve 2018 programına alınacak tüm projeler de belirlenmiş oldu.

Öncelik yol ve altyapı

İlçelerde koordinatörlük yapılanmasına son verip, yapılacak tüm çalışmalarda ilçe belediye başkanlarını muhatap alacağını açıklayan Başkan Aktaş, Harmancık ilçe ziyaretinde de Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ile bir araya geldi. Büyükşehir ve Harmancık Belediyesi bürokratlarının da katıldığı toplantıda, Harmancık ilçesinde devam eden ve yapılması planlanan projeler tek tek ele alındı. Her fırsatta bütçe gerçeklikleri doğrultusunda fantezi işlerden uzak durup, önceliklere göre hareket edeceklerinin altını çizen Başkan Aktaş, “Harmancık ilçemizde de tüm projeleri enine boyuna tartıştık. Belirlediğimiz projeleri kalan süre zarfında hayata geçirmek zorundayız. Amacımız hizmet çıtasını daha yukarıya çıkarmak. Eksiklikler, aksaklıklar mutlaka olacaktır ancak bu bölgede yol ve altyapı sorunu önceliğimiz olacak” dedi.

Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya da verimli bir toplantı olduğunu, acil ihtiyaçların tespit edildiğini belirterek, 2018 yılında yapılacak hizmetlerin Harmancık için hayırlı olmasını diledi.

Farkındalık oluşacak

Başkan Aktaş’ın dağ ilçelerindeki son durağı Keles oldu. Keles’in önceliklerini tespit etmek amacıyla Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ve belediye bürokratlarıyla bir araya gelen Başkan Aktaş, burada da 2018’de hayata geçilecek projeleri belirledi. Yapılan toplantıda yaşanan sıkıntılar, istek ve arzuların tek tek konuşulduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Keles’e bundan sonraki gelişimiz temel atmalar ve açılışlar için olacak. Esnaf ziyaretlerimiz olacak. Bu bölgenin kalkınması, özellikle ekonominin canlanması için Büyükşehir’in üzerine düşen ne varsa yapacağız. Ama dört dağ ilçemizin de kaderi turizm, tarım ve hayvancık. Bu alanlarda farkındalık oluşturacak projeler üretmeliyiz. İlk etapta Keles Belediyemize bungalov evlerle ilgili 112 bin liralık finansman desteği sağlayacağız. Bunun yanında Bursa ve İnegöl bağlantısını sağlayan yol sorunu da çözülünce bölgenin daha cazip hale geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke de Büyükşehir Belediyesi ile elbirliğiyle planlanan yatırımları hayata geçireceklerini belirterek, katkıları nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: