TürkiyeSON - 03.06.2023 -

Hayat Ağacı Derneği Hem Yardım Ediyor, Hem Model Oluyor

Hayat Ağacı Derneği Hem Yardım Ediyor, Hem Model Oluyor

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine market ortamında ücretsiz alışveriş imkânı sağlayan Gıda Bankası, her geçen gün ilgi ve takdir toplamaya devam ediyor.

Hayat Ağacı Derneği, ihtiyaç sahiplerine sağladığı desteğin yanı sıra özellikle öğrencilere yönelik “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma” ile ilgili eğitimlerde iyi bir model oluyor.

Sivas Şeyh Şamil İlkokulu, bu kapsamda her ay sınıflar halinde Hayat Ağacı Derneği’ni ziyaret ederek, Gıda Bankası aracılığı ile öğrencilerini bilgilendiriyor. Şimdiye kadar 4. ve 3. sınıfların gezdiği Hayat Ağacı Derneği’ni, bu kez 2. sınıflar ziyaret etti.

Şeyh Şamil İlkokulu Müdür Yardımcısı Hakan Taşpınar ve bazı öğretmenler, 2-A ve 2-B sınıfı öğrencileri ile birlikte Hayat Ağacı Derneği’ni gezdi. Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy, okul idareci, öğretmen ve öğrencilere eşlik ederek, buranın çalışma yapısı hakkında bilgi verdi.

Hayat Ağacı Derneği’nin yapısı ve işleyişi ile ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatı bulan 2. sınıf öğrencileri, ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz alışveriş yaptığı Gıda Bankasının, bildiğimiz marketlere benzeyen reyonlarını yerinde gördü.

Okul Müdür Yardımcısı Hakan Taşpınar, ziyaretin sonunda öğrencilerine hitaben; Gıda Bankasına hayır sahiplerinin bağışta bulunduğunu, ihtiyaç sahiplerinin bu sayede buradan yardım alabildiğini belirterek, daha önce buradan aldıkları kumbaralarda para biriktirip Hayat Ağacı Derneği’ne hep birlikte destek olacaklarını söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: