25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Hayat sana güzel! Memleket kırılıyor haberi yok

Hayat sana güzel! Memleket kırılıyor haberi yok

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Birleşmiş Milletler (BM) üyesi 193 ülke içerisinden gelişmiş ülkelerin bir araya gelmesiyle oluşturulan G20’nin 2015 yılında dönem başkanlığı yapacak olmamız, AK Parti’nin Türkiye’ye yaşattığı ilklerden biridir”

Beraberinde AK Parti il başkan yardımcısı Mahmut Öner Özer ve parti yöneticileriyle birlikte Malatya Gazete ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını da cevaplandırdı. G20’nin yeni dönem başkanının Türkiye olmasını değerlendiren Çalık, “Birleşmiş Milletler (BM) üyesi 193 ülke içerisinden gelişmiş ülkelerin bir araya gelmesiyle oluşturulan G20’nin 2015 yılında dönem başkanlığı yapacak olmamız, AK Parti’nin Türkiye’ye yaşattığı ilklerden biridir. G 20 zirvesi ile Türkiye’ye bir ilk daha yaşattık. Tüm dünyanın gözü ve kulağı Türkiye’de atacak” dedi.

Millet de sizi görmez

Dersim olayında özür konusunda da Öznur Çalık, “Partimizin kurucu genel başkanı, şu anki Cumhurbaşkanımız özür diledi. Benim de Malatya milletvekili ve genel başkan yardımcısı olarak da özür dilemem çok anlamlıdır. Biz bu konunun farkındayız, millet farkında ama Cumhuriyet Halk Partisi bunun farkında değil. Sen onun acı ve katliam olduğunu kabul etmiyorsan, orada yapılan sürgünleri görmüyorsan, millet de seni görmez. Yıllardır seni muhalefete mahkum eden halkımız, bu gidişle mahkum olmak da zorundasın CHP” ifadelerini kullandı. Bedelli askerlik konusuna da değinen Çalık, çok talep olduğunu söyleyerek, bu konuda bedelli askerliğin çıkarılmasından yana olduğunu belirtti.

Resmi bir prosedür süreci var

Yerel sorunlara da temas eden Çalık, kuzey çevre yolunun toplulaştırılmasının 2015 ile birlikte tamamlanacağını bildirip, İnönü Parkı’ndan İnönü Stadı’na kadar bölümün yeşil kuşak projesi kapsamında ele alınması, bu konuda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun söz vermesi ve buna rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İnönü Stadı yerinin ticari alan olarak ilana çıkmasını değerlendirdi. Çalık, “Önceden devam eden resmi bir prosedür süreci var. O süreç ile aynı anda örtüşemez. Sayın Başbakanımızın verdiği talimatla Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın ihaleye çıkma sürecini de valimiz ve müdürlerimiz takip edeceklerdir” şeklinde konuştu. Gazete ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit de, “12 yıllık AK Parti iktidarından bir Malatyalı bakan beklemiştik. Ancak, bir genel başkan yardımcısı olması da bir gelişmedir” diyerek, milletvekillerinden Malatya’nın sorunlarının çözümü noktasında daha fazla çaba istediklerini kaydetti.image

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.