28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Hayata Dokunuş Gençlerinden Örnek Davranış

Hayata Dokunuş Gençlerinden Örnek Davranış

Malatya’da Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle Hasta Ziyareti Yapıldı.

Hayata Dokunuş Gençleri Malatya Yeni Devlet Hastanesinde yatan 700 hastayı ziyaret etmek onların yanında olduklarını hissettirmek ve Peygamber Efendimizin doğum gününe binayen Alevi, Sünni, Türk, Kürt farketmeksizin bütün gençleri ile ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında Peygamberimizin (s.a.v) hadislerini, güzel sözlerini, öğütlerini, sünnetlerini yazdıkları kağıtlar ve güller eşliğinde hastalarımıza hediye ederek onlarla sohbet edip ihtiyaçlarını öğrenip refekatçı projelerinin ardından bir kez daha bu konuya verdikleri önemi gösterdiler. Hastalardan, hasta yakınlarından ve orada çalışan tüm insanlardan büyük takdir ve teşekkür alan gençler samimi tavırları mütevazi duruşları ile yine farkındalıklarını ve merhametlerini gösterdiler.

Hayata Dokunuş Gençleri “Bizim amacımız Peygamberimizin hadislerini güzel anlamlı bir etkinlikle anlatmak Peygamberimize duyduğumuz sevgi,saygı,minnet duygusunun önemini göstererek doğru yolun vicdan ve merhamet olduğunu aynı zaman da ırk, mezhep farketmeksizin bir arada ortak değerler ile yan yana kalınabileceğini derdi olan kişilerin yanında olduğumuzu ve her daim yanında olacağımızı hissetmelerini birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak herkesi teşvik etmek istedik.”dediler.

Hastaların çoğu mutluluklarını dile getirirken bir yandan da böyle anlamlı bir etkinlik ile gençlerin samimi dokunuşlarının tarif edilmez bir duygu olduğunu dile getirdiler. Dinimize, kültürümüze, değerlerimize sahip çıkan hala doğru yolu anlatan gençlerimize şaşkınlık duyduklarını söylediler.

Hayata Dokunuş Genel Başkanı Ali Morel ” Önemli olanın yarınlara güzel bir gelecek bırakmak mağdurun yanında her şart ve koşulda olabilmek bu güzel günde 21. yy da yaşansa bile doğru yolu Peygamberimizin doğumu vasıtasıyla hadisleriyle ilmiyle hatırlamak görebilmek hala umudun birliğin olduğunu duyabilmek her şeye değer.! Peygamber Efendimiz bir hadisinde şöyle buyurur: Hasta ziyâretine gittiğinizde ona, ömrü ve hastalığı hususunda güzel sözler söyleyip, ümit veriniz!”demiştir.Bizde söylediği ve gösterdiği yol ile gençlerimizi, insanlarımızı güzelliklere teşvik ve teşebbüs etmelerini İstiyoruz.

Ülkemizin halka halka büyüyen geçmiş ve geleceğine sahip çıkan insanlarına ihtiyacı var. Değerlerine sahip çıkan bir gençlik inşaa ediyoruz.Ve bunu da Alevi,Sünni,Türk, Kürt, ayırtmaksızın içinde merhamet olan, sevgi olan dinine bağlı gençlerimiz ile gercekleştiriyoruz.

Yaptığımız etkinlikler, projeler vesilesiyle doğruluğu ve vicdanı merhameti gözetiyoruz. ” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.