25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Hayata Uzanan Eller

Hayata Uzanan Eller

Darende Kültür Sanat Derneği (DARSAD) tarafından hazırlanan, ‘Hayata Uzanan Eller’ adlı sosyal sorumluluk projesi tanıtıldı.

Sadrazam Mehmet Paşa Halk Kütüphanesinde yapılan projenin ön tanıtımına, Kaymakamıgençlk spor (4) Bünyamin Kuş, İlçe Jandarma Komutanı Rauf Özgenç, Emniyet Müdürü Arif Köse, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

2014 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Darende Kaymakamlığı Proje Ofisi ve Darende Kültür Sanat Derneği (DARSAD) tarafından hazırlanarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje ile; Gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve öz güven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, temel hak ve hürriyetlerini etkili bir biçimde kullanan bireyler olarak yetişmelerini amaçlayan proje kapsamında; Rafting ve Tekvando eğitimi ve etkinlikleri, Hüsn-ü Hat ve Filografi eğitimleri, eğitim seminerleri, Huzurevi ve Hastane ziyaretleri gerçekleştirilecek.

Programda bir konuşma yapan Kaymakamımız Bünyamin Kuş: “Darende Kültür Sanat Derneği, yakın bir tarihte kurulmasına rağmen, hazırladıkları 5 proje ile 160 bin TL hibe aldılar. Hazırlanan projelerin tamamı Darende için yapılmış. Bu proje, Gençlik ve Spor Bakanlığından geçen ilk projemiz, bu yüzden çok önemsiyoruz. Önemsediğim bir başka konu da, projenin merkezinde geçlerin olması. Projenin geneline baktığımız zaman, ilköğretimden liseye kadar tamamında geçler var. Gençliğine önem vermeyen, eğitime önem vermeyen hiçbir toplum, ne bugün ne de gelecekte var olamaz. Okumayan yazmayan bir gençlik, ülkeyi ileriye taşıyamaz. Biz bu yüzden bu projeleri önemsiyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından projenin barko vizyon’da sunumu yapıldı.

bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.