26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Hayvan Üreticileri Mağdur

Hayvan Üreticileri Mağdur

malatya-ali-yalcin

Canlı Hayvan Pazarında besiciler ve üreticiler ile bir araya gelen Yalçın, canlı hayvan üretim ve satımı ile ilgili şikayetleri dinledi.Hayvan pazarı esnafı, “Dışarıdan gelen hayvanlar bizim işimizi kötüleştiriyor. İktidar partisi geldiğinde onlara şikayetlerini bildirmek yerine alkış tutan milletimize bu müstahaktır” dedi.

BİR MİLLETVEKİLİ YOK

Bir başka vatandaş, Adıyamanlıların 100.000 oyunun bulunduğunu ama ne belediye seçimlerinde ne de milletvekili seçimlerinde halen bir Adıyamanlının seçilmemiş olmasını eleştirdi.Canlı Hayvan Pazarındaki vatandaşların, besicilerin ve alışveriş için buraya gelmiş olan birçok tüccarların durumlarına şahit olduğunu aktaran Yalçın, ” Sorunlarını dinledik. Gördüğümüz kadarıyla daha önce benzer mağduriyetler yaşamışlar. İthal hayvan politikasının gerek kırsaldaki küçük üreticiye gerekse büyük besiciye büyük zarar verdiği, onların nerdeyse işlerinden mahrum kalma noktasına getirdiği yönünde şikayetler aldık” dedi.

TEŞVİK, BESİCİLERİN İHTİYACINI ORANINDA OLMALI

Teşvikin Malatya ölçeğinde besiciye verilmesinin yanı sıra kırsaldaki daha küçük ölçekli besi yetiştiricisine de bu teşvikin sağlanmasının büyük kolaylık sağlayacağını belirten Yalçın, Malatya’daki besi yetiştiriciliğinin Malatya ekonomisine katkısının da bu durumda korunmuş olacağını söyledi.Yalçın, bugüne kadar yürütülen hayvan politikasının teşvik edilmesi öte yandan ithal hayvan politikasının desteklenmesi bu yönde büyük mağduriyetler yaşanmasına sebep olduğunu aktardı. Bu durumdan kaynaklanan endişenin mevcut olduğuna işaret eden Yalçın, “Umarım ki yetkililer, buna dikkat çekerek yaşanan bu sıkıntılara ağırlık verirler” Yalçın’ın konuşmasını dinleyen besiciler, dertlerini dinlemeye gelen Yalçın’a teşekkür ederek, seçimde başarılar dilediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.