21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Hekimhan’a 16 Milyon tl’lik Yatırım

Hekimhan’a 16 Milyon tl’lik Yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerin su ve kanalizasyon ile ilgili alt yapı çalışmalarına devam ediyor.

Hekimhan İlçesi için hazırlanan yaklaşık 16.000.000. TL’lik projenin ihalesi yapıldı.

Başkan Çakır: Hekimhan’ı Daha Yaşanabilir Bir İlçe Yapacağız

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi’nin Malatya genelinde hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu ifade ederek, su ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları için MASKİ Genel Müdürlüğü’nün aralıksız çalıştığını söyledi. Başkan Çakır, “Geçtiğimiz günlerde Akçadağ, Doğanyol, Pütürge ve Hekimhan İlçesi’nin su ve kanalizasyon alt yapı eksikliklerinin giderilmesi ve yeni hatların yapılması için hazırlanan projeleri onaylayarak ihalesini yaptık. Bu ilçelerimizden Hekimhan için, 79.057 metre kanalizasyon hattı yapımı, 1.592 adet muayene bacası yapımı, 3.307 adet parsel bacası yapımı ve 298 metre yatay sondaj çalışması gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 16.000.000 TL’ye mal olacak olan bu kanalizasyon alt yapı çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacağız. Hekimhan İlçesi’nin merkezi başta olmak üzere ilçeye bağlı tüm mahallelerde kanalizasyon şebekesi olmayan yer kalmayacak. Zamanla içmesuyu hattı döşeme ve atık su arıtma tesisi çalışmaları da yapılacak. Yaptığımız her çalışma vatandaşımızın rahatlığı için olacak. Son teknolojik malzemeler ile çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Yapılan her çalışma Hekimhan İlçesi’nin gelecek 30 yılını planlayacak şekilde olacak. Yaptığımız çalışmaların sonunda Hekimhan İlçemiz daha yaşanabilir bir ilçe olacak. Çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Malatya Büyükşehir Belediyesi vatandaşımızın rahatlığı, huzuru ve refahı için çalışmaya devam edecek” dedi.

Dr. Özgür Özdemir: Hizmet Götürmediğimiz Yer Kalmayacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’ın çizdiği vizyon doğrultusunda çalışmalar yaptığını belirterek, “Yaptığımız tüm çalışmalarda bizlere desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Malatya genelinde su ve kanalizasyon alt yapısı ile ilgili sorunlu bölgelerimizi tespit ederek işe başladık. Daha sonra bunların giderilmesi için projelerimizi hazırladık. Şimdi ise bu projelerimizin ihalelerini yapmaya başladık. Hızlı bir şekilde çalışmalarımızı yaparak halkımızın rahat etmesini sağlamaya gayret edeceğiz. Zamanla Malatya genelinde su ve kanalizasyon alt yapısı olmayan hiçbir yerimiz kalmayacak” diye konuştu.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.