19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Her türlü şiddete hayır demeliyiz

Her türlü şiddete hayır demeliyiz

 

Özel Malatya 2. OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Kolej öğrencileri Kadına Şiddete Hayır Bağımlılığa Hayır Şiir ve Müzik dinletisi etkinliği gerçekleştirildi

 
DSC_2153Sabancı Kültür Merkezi’nde Özel Malatya 2. OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Koleji tarafından organize edilen program açılış konuşmalarıyla başladı.

 

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Sadece kadına şiddete değil her türlü şiddete hayır dememiz gerekir. Kadına şiddet herkes tarafından kınanmalı. Hiçbir kadına şiddet uygulanmasın demekteyiz. Bunun için yasal düzenlemeler yaptık. Ama en önemli yasal düzenlemeyi yüreğimizde yapmamız gerekir. İnsana kalkan el kırılmalı. Hiçbir şekilde şiddet hiç kimseye uygulanmamalı” dedi.
Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, “Okul genç ve kısa sürede kurulmuş olmasına rağmen, gerek veli öğretmen ve idareci bütünlüğü, gerekse de eğitime getirdiği yeni bir heyecanla ilçemize renk kattı. Sadece eğitim öğretim hizmetleriyle kalmayıp, toplumsal duyarlık ve toplumsal alanlarda da gençliğimizin kadınlarımızın ihtiyaç duyduğu alanlarda faaliyet göstererek çocukları yetiştirmekte” şeklinde konuştu.
Babahanoğlu, şunları söyledi: “Bu akşam ki konu kültürümüzde yeri olmayan ama son zamanlarda toplum olarak yaşadığımız sıkıntıların bir tanesi sadece kadına şiddet değil, aile içi şiddet dediğimiz bir konu var. Biz ailemize dışardan bir elin değmesini, aile içi sırlarımızın birileri tarafından bilinmesini istemiyoruz. Bazen katlanıyoruz acı tatlı olaylara. Ancak gerek, erkeklerden bayanlardan, çocuklara, bayanlarda erkeklere aile içi şiddet sadece fiziki müdahale de değil. Bu psikolojik, ekonomik olabilir. Değişik çeşitleri var. Aile içi şiddet maalesef toplumumuzun gündeminde.”

 
Babahanoğlu, “Malatya bu konuda aslında bütün suç türleri ve güvenlik bakımından çok iyi illerden biri olmasına rağmen, emniyet ve jandarma kayıtlarımızda çok olmasa da aile içi şiddetin önemli olduğunu biz çalışmalarımızda ve anketlerimizde gördük” şeklinde konuştu
“Kadınlar anadır, kadınlar medeniyetimizde elleri ayakları öpülesi insanlar. Annelerimiz, bacılarımız, başlarımızın tacıdır” diyen Babahanoğlu, şunları söyledi: “Öyle bir medeniyete sahibiz ki diri diri gömülen genç kızlardan, cennetin ayakları altında olduğu analar seviyesine yükselten bir medeniyetin mensupları olmamıza rağmen maalesef gazetelerde televizyonlarda ve ülkemizin gündeminde kadınlara yönelik şiddet var. Çok büyük bir tezat İnanç sadece bir şeyi kabul etmek değil, bir şeyi kabul ettikten sonra onu hayata hayat kılmaktır.”

 
Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Koleji, Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Zelyurt, “Bugün sunulan sosyal aktivite bizlere kıvanç ve guru veriyor. Belki de Malatya’da özel okullar içerisinde yapılan Kadına Şiddete Hayır Bağımlılığa Hayır konusunu işleyen okullardan bir tanesiyiz. Ben inanıyorum bizim bu güzel ekibimizin, öğrencilerimizin daha güzel sonuçlar çıkaracağına canı gönülden inanıyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Kaymakam Babahanoğlu, Özel Malatya 2. OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Koleji Utku Doğan’a eğitime verdiği hizmetten dolayı teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.