21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Her türlü yapılanmaya karşıyız

Her türlü yapılanmaya karşıyız

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, “Seçimle işbaşına gelmiş meşru iktidarları gayrimeşru birtakım yöntemlerle devirmeye veya zayıf düşürmeye kalkışan her türlü yapılanmaya, bugüne kadar karşı olduğumuz gibi, bundan sonra da karşı olmaya devam edeceğiz” dedi.

rektor

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, İnönü Üniversitesi’nin web sitesinde ‘kamuoyuna” başlıklı yazısında özetle şunları belirtti: “Üniversitemizin son günlerde basında yer alan birtakım asılsız iddialarla yıpratılmak istenmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur: Devletimizin ulusal güvenliğini açıkça tehdit eden, ülkemizin bölgesel ve küresel güç olma yolundaki kararlı yürüyüşünü durdurmaya çalışan, halkımızın milli iradesine ve onun demokratik tercihlerine kasteden, seçimle işbaşına gelmiş meşru iktidarları gayrimeşru birtakım yöntemlerle devirmeye veya zayıf düşürmeye kalkışan her türlü yapılanmaya, bugüne kadar karşı olduğumuz gibi, bundan sonra da karşı olmaya devam edeceğiz.” AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, açıklamalarında, Rektör Çelik’in paralel yapıya destek veren öğretim üyesi ve görevlilerine destek olduğu şeklinde iddialarda bulunmuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.