TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Hizmet Çıtası Yükseldi

Hizmet Çıtası Yükseldi

Dil ve Edebiyat Derneği tarafından düzenlenen Ramazan sohbetleri programına Belediye Başkanı Sami Aydın katılarak Sivas Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ramazan Ayı’nın gelmesi ile birçok kurum ve kuruluş çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. Bu çerçevede Dil ve Edebiyat Derneği tarafından iftardan sonra Ramazan sohbetleri düzenleniyor. Derneğin daveti üzerine Belediye Başkanı Sami Aydın’da belediye çalışmalarını Ramazan sohbetlerinde anlattı.

Başkan Aydın’dan önce söz alan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şube Başkanı Murat Yüksel, Ramazan sohbetleri programına katılan Belediye Başkanı Sami Aydın’a teşekkür etti.

Başkan Aydın’da dernek yönetiminin nazik davetine teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Sivas’ta 2014-2017 arasında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Aydın ilk olarak Mevlâna, Abdulvahabigazi Caddesi, Osman Paşa Caddesi, Bağdat Caddesi, Gültepe Mahallesi, Kayseri caddesi, Mehmetpaşa Caddesi gibi birçok caddesi yapılan altyapı ve üstyapı çalışmalarına değinerek Sivas’ın çehresinin değiştiğine vurgu yaptı.

Başkan Aydın’ın ilk dönemde yapılan Kent Meydanı, AK-SU, Paşabahçe gibi çalışmalardan sonra Sivas halkının Belediyecilik anlayışının değiştiğine vurgu yaparak “Halkın beklentisi oldukça büyük. Bu dönemde bu beklentiyi karşılamak için çalımalar gerçekleştiriyoruz. O dönemde küçük bir oyun parkı yapsak açılış yapardık şu anda mahallelerde yaptığımız bölge parkları bile rutin oldu. Her mahallede bir mesire alanı yaptık. Karşıyaka Çamlık Paşabahçe’ye alternatif olacak yine Paşabahçe’nin yeni etap çalışmaları tamamlandı. Bu dönemde Osman Seçilmiş Mesire Alanı gerçekleştirdik ve Kardeşler Ormanı’nda doğayla iç içe bir çalışma gerçekleştiriyoruz.” ifadesini kullandı.

Karşıyaka Köprüsü’nün yapımına da bayramdan sonra başlanacağını belirten Başkan Aydın “Halkımız bizim için değerli… Kimse bizden Atık Su Arıtma Tesisi ve İçme suyu Arıtma Tesisi istemeden biz yaptık. Bugün Sivas’ta sulanan sebze de içilen su da temiz. Çöpten, belediye olarak para kazanan bir konumdayız. Vahşi depolamadan düzenli depolamaya geçtik ve 10 bin hanenin elektriğini üretiyoruz.” şeklinde konuştu.

Başkan Aydın Eski Sanayi Kentsel Dönüşümü başta olmak üzere Sivas’a çağ atlatacak Esentepe Kentsel Dönüşüm ve Kızılırmak Projesinin de etap etap hayata geçeceğini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: