TürkiyeSON - 30.11.2023 -

Hudut ve fındıklı mahalle yolları asfaltlandı

Hudut ve fındıklı mahalle yolları asfaltlandı

YoLllll

Sürgü barajı kıyısında bulunan mesire alanlarının yoğun olduğu, bölgenin en önemli ulaşım akslarından biri olan Hudut mahallesi yolu yapılan asfalt çalışmasının ardından pırıl pırıl bir hale getirildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 5 kilometre uzunluğundaki yolda ilk olarak asfalt bakım onarım çalışması yapan büyükşehir belediyesi ekiplerinin, yolun geri kalan kısımlarında sathi kaplama asfalt yaparak çalışmalarını tamamladığı belirtildi.
Mahalle yolunu standartlara uygun hale getirmek için 37 ton asfalt kullanan ekiplerin, asfalt dökmeden önce yer yer kısmi kaplama yaptıkları, mahalle yolunun devamında bulunan ve büyükşehir belediyesine ait taş ocağı ve konkasör şantiyesi yolunun da yaz dönemi içerisinde asfaltlanacağı ifade edildi. Açıklamanın devamında, “Büyükşehir belediyesi ekipleri Doğanşehir ilçesine bağlı Fındıklı mahallesinde de asfaltlama çalışmaları yaptı. Mahalle içi yollarda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapan büyükşehir belediyesi, mahalle içinden geçen derenin ıslahını yaptı. İhtiyaç duyulan yerlerde taş duvar çalışmasını da tamamlayan ekipler, mahallede son olarak finişer makinesiyle asfalt serimi yaptılar” denildi.

TERTEMİZ YOLLARA SAHİP OLDUK

Hudut ve Fındıklı mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek, “Yollarımızın önceki hali çok kötüydü. Kışın çamur yazın tozdan mahvoluyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır sorunlarımızı gelip yerinde görerek, çözülmesi için gerekli işlemleri başlattı. Şimdi tertemiz yollara sahip olduk. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: