TürkiyeSON - 19.04.2024 -

“Hükümet bir an önce kurulsun”

“Hükümet bir an önce kurulsun”

Hükümet

Millet Partisi İl Başkanı Sait Korkut 7 Haziran seçimlerinden sonra mecliste dört tane pehlivanının bulunduğunu ifade ederek, “Bu dört pehlivandan hangisi korkup meydandan kaçarsa onun sonu olur” ifadelerini kullandı.
7 Haziran seçimlerinin kader seçimi olduğunu belirten Korkut “Milletimiz bu seçimde hiçbir partiyi tek başına iktidar yapmadı, milletimiz seçimde koalisyon olsun mesajı verdi. Şu anda dört parti mecliste ama bir araya gelmeleri bana göre mümkün görünmüyor, kiminin kırmızı çizgisi, kiminin beyaz çizgisi, kiminin de siyah çizgisi var. Benim için ülkem önemlidir, milletim önemlidir diyen parti maalesef yok. Eğer bu millet bu dört partiyi meclise gönderdiyse milletvekilleri de sadece o koltuklara oturmak için oraya gitmemeli, bu milletin davaları ve dertlerine de ortak olmalı ama onlar sadece koltuk sevdalarının peşine düşmüşler” diye konuştu.

MİLLETİN İRADESİ ASLA KÜÇÜMSENMEMELİ

Ülkede bir karamsarlık ortamının olduğunu sözlerine ekleyen Korkut “Şu anda yatırımlar durdu, bu gün dört tane pehlivan meydanlarda pehlivanlardan hangisi korkup kaçarsa onun sonu olur, bu meydanda kimse kaçmamalı, milletin bu iradesini asla küçümsememeli ve saygılı olmalılar. Bu tabloda tek başına iktidarlık yok ve dolayısıyla her parti düşüncelerini, beyaz çizgisini, kırmızı çizgisini ancak tek başına iktidara geldiğinde uygulamalı ve dikkate almalı” dedi.

 

Millet Partisi olarak seçim barajını aşamadıklarını hatırlatan Korkut, “Mecliste olan partiler 2000’li yılların öncesinin sıkıntılarını düşünsün, eğer o günlerin tekrar yaşanmaması isteniyorsa bir an önce kim kiminle kuracaksa hükümeti kursunlar” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.