TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Hürriyet Parkı, Kernek ve Kanalboyu İle Bütünleşiyor

Hürriyet Parkı, Kernek ve Kanalboyu İle Bütünleşiyor

Düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi

Hürriyet Parkı, Kernek Ve Kanalboyu İle Bütünleşiyor

Malatya’da sosyal yaşam kalitesini her geçen gün daha da yükselten ve bu anlamda projelerini bir bir hayata geçiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan, yeşil dokusuyla Malatyalıların sıkça uğradığı Hürriyet (İsmetpaşa) parkında düzenleme çalışmalarında sona yaklaştı.

20 dönümlük bir alana sahip olan Hürriyet (İsmetpaşa) parkında yeşil doku korunurken, kafeterya ve lokanta binalarında fiziki değişiklikler yapıldı. Parkın ortasına 2000 m2büyüklüğünde biyolojik bir gölet yapan Büyükşehir Belediyesi, çocukların vazgeçemediği oyun alanını da büyüttü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların yapıldığı Hürriyet Parkında incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Geziye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcıları ile bazı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Malatya’da yeşil alanların artırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığı gibi mevcut yeşil alanlarında korunup daha kullanılabilir bir hale getirilmesi için çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hürriyet Parkındaki çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını kısa bir süre sonra Malatyalıların beğenisine sunulacağını söyledi.

Kernek, Kanalboyu ve Hürriyet Parkının Malatya’nın sembol noktaları olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Hürriyet Parkının, Kernek ve Kanalboyu ile bütünleşmesini sağlıyoruz. Türkülere konu olan Kernek’te çalışmalarımızı tamamladık. Hemşerilerimiz projenin bitmesiyle birlikte Kerneği daha çok ziyaret etmeye başladı.

Kanalboyunda düzenleme çalışmalarına yeni başladık. Şuan altyapı çalışmaları devam ediyor. Kanalboyunu da Malatya’ya yakışır bir hale getireceğiz. Hürriyet Parkını da 12 ay boyunca gezilebilecek bir mekan haline getiriyoruz. 20 dönümlük parkın içinde yeşil dokuya hiçbir zarar vermedik. Yeşil dokuyu burada daha da artırdık. Parkımızın içinde2000 m2 bir biyolojik gölet var. Çocuklarımızın oyun alanını 3000 m2’ye çıkardık. Mevcut kafeterya ve lokantada fiziki değişiklikler yaptık. Parkımızın içine yine vatandaşlarımızın spor yapabilmeleri için spor aletleri yerleştirilecek. Farklı dekoratiflerde aydınlatmalar yapacağız. Vatandaşlarımız bu sembol parkta günün 24 saati vakit geçirebilecekler. Çalışmalarda son aşamaya geldik. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: