TürkiyeSON - 09.12.2023 -

İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Şehir psikolojik bir eşikte. Eğitim ve öğretime başlamak zorundayız.

İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Şehir psikolojik bir eşikte. Eğitim ve öğretime başlamak zorundayız.

“Başlamak zorundayız”
MGTC’nin hayırlı olsun ziyaretinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır eğitim ve öğretime başlamak zorunda olduklarını söyleyerek, “Şehir psikolojik bir eşikte. Eğitim ve öğretime başlamak zorundayız. Okulları sağlıklı bir şekilde açmalıyız” ifadelerini kullandı.
Bir dizi ziyaretlerine devam eden Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mehmet Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, göreve yeni başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
“EN ÖNEMLİ KONU EĞİTİM”
Gerçekleştirilen ziyarette eğitimin önemine vurgu yapan Aydın, “Bugün belki de en önemli konu eğitim. Asrın felaketinin ardından çocuklarımızın eğitim ve öğretime kaldığı yerden daha sıkı bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Bu anlamda göreve yeni başlayan müdürümüz Behçet Bakır ve ekibine büyük sorumluluk düşüyor. Malatya’mız için ellerinden geleni yapacaklarını biliyoruz. Sayın müdürümüze yeni görevinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
“ŞEHİR PSİKOLOJİK BİR EŞİKTE”
Asrın felaketi depremlerin ardından Malatya’nın psikolojik bir eşikte olduğunu ifade eden Bakır, “Şehir psikolojik eşikte. Biz okulları sağlıklı bir şekilde açmak zorundayız. Eğitim ve öğretime başlamak zorundayız” ifadelerini kullandı.
“31 BİN ÖĞRENCİ GERİ DÖNMEDİ”
Deprem sonrası şehri terk eden öğrencilerin toplam sayısının resmi olarak 51 bin olduğunu söyleyen Bakır, “51 bin öğrencimiz deprem sonrasında şehri terk etti. Bunlardan 20 bini geri dönerken 31 bin öğrenci maalesef dönmedi. Bunlar resmi sayılar. Biz gayri resmî sonuçlar ile sayının daha fazla olduğunu düşünüyoruz. Dönmeyen 31 bin öğrencinin başarı seviyesinin yüksek olması Malatya için büyük bir kayıp” dedi.
“158 OKULDA İKİLİ EĞİTİM OLACAK”
Konteyner kentlerde yaşayan öğrencilerin bölgeye yakın okullara dağıtılmasının ve hasar gören okulların olmasının sonucu yaşanacak kalabalık eğitimin önüne geçmek için ikili eğitime başlanacağını söyleyen Bakır, “ 158 okulumuzda sabahçı ve öğlenci yani ikili eğitim uygulayacağız” ifadelerini kullandı.
MGTC’ye yaptıkları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakır basının desteğini istedi. (Bülten)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d