TürkiyeSON - 25.02.2024 -

İl Müftülüğünden, Vali Kamçı’ya Ziyaret

İl Müftülüğünden, Vali Kamçı’ya Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluşunun 92. yıl dönümü dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı müfettişlerinden Ali Çimen, İl Müftüsü Ümit Çimen, Müftü Yardımcıları Hacı Mustafa Kılınç ve Emin Yılmaz, Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti.
İl Müftüsü Çimen, Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluşunun 92. yıl dönümü dolayısı ile kendilerini ziyaret ettiklerini belirterek, kabullerinden dolayı Vali Süleyman Kamçı’ ya teşekkür etti. Kamçı’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendilerini kutladı ve hayırlı olsun dileklerini iletti. Çimen, Başkanlığın kuruluşu ile ilgili olarak Kamçı’ ya bilgi de verdi. Çimen, “Diyanet İşleri Başkanlığımız 03 Mart 1924 tarihinde Atatürk’ün desteğiyle ‘Şer’iye ve Evkaf Vekaleti’ yerine, Başbakanlığa bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur. Başkanlığımız,1961 Anayasası ile anayasal bir kuruluş statüsü kazanmış ve Diyanet İşleri Başkanlığı adıyla İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek için görevlendirilmiştir. Başkanlığımız, merkez teşkilatı, il ve ilçe müftülükleri, yurt dışında müşavirlik ve ataşelikler vasıtasıyla laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşüncelerin dışında kalarak ve milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek, vatandaş ve soydaşlarımıza etkin bir din hizmeti verebilme gayreti içerisinde görevlerini sürdürmektedir” diye konuştu.
Çimen, Müftü Yardımcıları Kılınç ve Yılmaz, daha sonra bağlı bulundukları Vali Yardımcısı Miktat Alan’ı ziyaret ederek, çiçek takdim etti. Vali Yardımcısı Alan’da başkanlığın kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.