26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

İlçe Tanıtımları Ağın’la Başladı

İlçe Tanıtımları Ağın’la Başladı

Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Çevre Tanıtım ve Turizm Çalışma Grubu, şehrimizin tarihi ve turistik mekanlarının tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu doğrultuda başlatılan ilçe ziyaretlerinin ilki, ‘Leblebi’si ile ünlü Ağın ilçemize düzenlendi. Geziye Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin, Kent Konseyi Kadın Meclisi Çevre Tanıtım ve Turizm Çalışma Grubu Temsilcisi Prof. Dr. Sibel Köprücü, Ağın-Kaşpınar Köyü Muhtarı Şükran Doydu Çimen ve çok sayıda kadın misafir katıldı.

Gezi ziyaretinin ilk durağı Başbakan Binali Yıldırım’ın katkı ve destekleriyle hizmete sunulan ve kendisinin de Elazığ gezisi sırasında bizzat gezip incelediği Karamağara Köprüsü’ne oldu. Köprü üzerinde incelemelerde bulunan kadınlar bir yandan hatıra fotoğrafı çektirip bir yandan da Ağın’ın muhteşem doğa güzelliklerini seyrettiler.

Sonrasında ise Ağın’ın birbirinden muhteşem turistik mekanlarını gezen kadınlar ilçe merkezi’nde mini bir keşif gezisi yaptılar. İspir Konağı, tarihi Ağın Evleri ve Camii Kebiri ile Bademli Kaya Mezarları’nı ziyaret eden hanımlar binlerce yıl öncesinden günümüze kadar ulaşmış Ağın tarihine görsel bir yolculuk yapma imkanı buldular.

“LEBLEBİSİZ AĞIN GEZİSİ OLMAZ”

Leblebisi ile ünlü Ağın ilçesine gelip de leblebi imalatını görmemek ve burada leblebi tatmamak olmaz diyen kadınlar, soluğu geleneksel olarak üretilen ‘Ağın Leblebisi’ imalathanesinde aldılar. Ünü ülke sınırlarını aşmış Ağın Leblebisi’nin yapımı ile ilgili üreticilerden bilgi alan hanımlar, taze kavrulmuş Ağın Leblebisinden tadarak gezilerine devam ettiler.

KAŞPINAR KÖYÜ’NE ZİYARET

İlçe gezisinin son durağı Ağın’a bağlı Kaşpınar Köyü’ne düzenlendi. Kent Konseyi Kadın Meclisi Ayşe Keskin köy ziyaretinde gezi boyunca Kadın Meclisine eşlik eden ve organizasyona katkılar sunan Kaşpınar Köyü Muhtarı Şükran Doydu Çimen’e konsey üyeleri adına bir teşekkür plaketi takdim etti.

KADINLARDAN BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR

Elazığlı olmalarına rağmen Ağın ilçesini ilk defa gezip görme fırsatı bulan kadınlar kendilerine böyle bir imkanın sunulması dolayısıyla memnuniyetlerini dile getirerek Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

Şehir içi gezilerin yanı sıra ilçe gezilerini de belirli periyotlarda sürdüreceklerini belirten Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Çevre Tanıtım ve Turizm Çalışma Grubu Temsilcisi Prof. Dr. Sibel Köprücü amaçlarının Elazığ’ı tanımak ve tanıtmak olduğunu söyledi.

Gezi ile ilgili değerlendirmede bulunan Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin ise kadınlarımıza yönelik gerçekleştirdikleri faaliyetlerde her daim destek ve katkı sunan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a kadınlar adına teşekkür etti

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.