TürkiyeSON - 19.04.2024 -

İlk yarı sonları olacak

İlk yarı sonları olacak

malatya-hulisi-porgalı

Malatya Türkiye’de devlet ödeneklerinden an az alan iller arasında olduğuna dikkat çeken Milletvekili adayı Hulisi Porgalı, “Bu şehrin sorunlarına karşı duruşumuz her zaman net. İlçelerde büyük şovlarla gerçekleştirdikleri sözde yatırımlar şimdi hikayeye dönüşmüş durumda. İlçeleri geziyoruz, yaptıkları ortada gezdiğimiz bütün ilçelerde sorunlar aynı ‘hizmet gelmiyor’ diyor vatandaş bizlerde bu şehrin sorunlarını çözmek için yollardayız. Bu şehirde bizler yaşıyoruz. Bu şehrin en küçük sorunu bizim sorunumuz. Bizler yapacağımız sözleri vermiyoruz yapacağımız sözünden arkasında olacağız. Barajlar konusunda AKP’lilerin yalanları ile bir baraj yapılır. Büyük gösterilerle açılan barajların durumu ortada, baraj yapıyorlar sulama kanlarlını unutuyorlar. Bu kafanın ürünleri yine sahnede çıkmışlar şu kadar ödenek geldi diye yalandan konuşuyorlar” dedi.

İLK YARI SONLARI OLACAK

Başbakan Davutoğlu’nun programının ertelenme sebebinin AKP’nin Malatya’da ciddi anlama oy kaybetmesi nedeniyle seçimlere sayılı günlerine ertelendiğini kaydetti. Porgalı, “Liderlerinin gölgesinde yaşayan iktidar milletvekilleri ilk yarının sonu gördüler halk onlara 6-0 diyecek. Dışarıdan eski bakanları getirip vatandaşlarla görüştürüyorlar. Başbakanlarının Malatya programlarını son güne getirdiler. Sebebi belli aslında halk artık bu gölgelerden sıkıldı yalanlarında. Başbakan burada kayısıya taban uygulaması başlatacağız. Çevre yolu ve Malatya’nın sorunlarının takipçisi olacağız sözleri ile oy avcılığı yapacak. Bu hikayeyi yıllarca dinledik artık olmuyor. Benim halkım doğruyu yanışı biliyor bunlara öyle bir ders verecek ki, ilk yarı ile tarihin karanlık sayfalarında kalacak. Ben kardeşiniz Hulisi Porgalı olarak söz veriyorum bugün burada aday olduğum süreç içerisinde ne söz verdiysem hepsi benim şerefim bugün burada söz veriyorum” diye konuştu.

DOĞANŞEHİR’E NE YAPILDI?

CHP Malatya Milletvekili adayı Hulisi Porgalı Doğanşehir’e bağlı Elmalı Mahallesi ve Yeşilyurt’a bağlı Kadiruşağı Mahallelerini ziyaret etti. Mahalle toplantılarını ihmal etmeyen Porgalı daha sonra Konak’ta düzenlenen mahalle toplantısına katıldı. İlk olarak Doğanşehir ilçesi Elmalı Mahallesini ziyaret eden CHP Malatya Milletvekili adayı Hulisi Porgalı ilçe sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Doğanşehir ilçesi Elmalı Mahallesi ziyareti sırasında konuşan Porgalı, “ Elmalı’nın ne halde olduğunu hep birlikte görüyoruz. Çay ocağında içtiğiniz çayın parasını dahi veremeyecek duruma geldiniz. Burası üstelik Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ’ün memleketi ve iktidar partisine çok yüksek oy veren bir yer. Ancak nüfusunuz giderek azalıyor, nedeni artık buralarda geçim sağlanamıyor. Yıllarca sizleri besleyen bu topraklarda geldiğiniz durma bir bakın” sözlerini kaydetti.

“BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ”

Doğanşehir’e bağlı Elmalı Mahallesi ziyaretinin ardından Yeşilyurt’a bağlı Kadiruşağı Mahallesini ziyaret eden CHP Malatya Milletvekili adayı Hulisi Porgalı burada yaptığı konuşmada, “ Hepimiz farklı partilere oy vermeyi düşünebiliriz. Ancak ben sizin ailenizden biriyim. Sizin aile bireyiniz olarak bir bütün haline gelmeliyiz ve birlikte hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Doğanşehir’e bağlı Elmalı Mahallesi ve Yeşilyurt’a bağlı Kadiruşağı ziyaretlerinin ardından Konak’ta düzenlenen mahalle toplantısına katılan CHP Malatya Milletvekili adayı Hulisi Porgalı burada kendisini bekleyen kalabalık bir gruba hitap etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.