TürkiyeSON - 07.06.2023 -

İlkbahar Kalıcı Değil, Bunun Sonbaharı da Var

İlkbahar Kalıcı Değil, Bunun Sonbaharı da Var

Etkin Anadolu Kadınlar Derneği tarafından şehit ve gazi ailelerine yönelik program düzenlendi. Programa Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın ile Etkin Anadolu Kadınlar Derneği Başkanı Emine Binnur Karaca’nın yanı sıra çok sayıda şehit ve gazi ailesi katıldı.

Programda konuşan Başkan Aydın; “Dualarınızın arasına bizleri de sıkıştırın. Ben inanıyorum ki; sizlerin duası reddedilmeyecek dualardandır. O yüzden sizlerle böyle bir ortamda bulunmak beni son derece mutlu etti. Bu güzel ortamı sağlayan dernek başkanımıza, onursal başkanımıza, emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne de değinen Başkan Aydın; “Sizlerin nezdinde bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Özellikle her birinizin kendinize göre sıkıntısı vardır, bu insan olmanın gereğidir. Ama şu anda Suriye’de hapishanelerde 6700 bayanın olduğunu öğrendik. İçerisinde genç kızlar, yaşlılar, çocuklar var. Bunların yaklaşık 7 yıldır hapishanelerde olduğu söylendi. Birçoğunun orada yaşadığı çirkin, olumsuz tecavüzlere varan süreçlerle beraber intihar ettiklerini söylediler. O yüzden burada çok şükretmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye olarak nerede bir zulüm varsa onlara karşı başkaldıran bir ülkeyiz.” diyen Başkan Aydın, “Mazluma yardım eli uzatan bir ülke konumundayız. Sizler şehit ailelerisiniz. Bir anne, çocuğuna nasıl şefkatle yaklaşıyorsa devletimiz de şehit ailelerine öyle yaklaşıyor. Elbette bu sizin acınızı ortadan kaldırmıyor. Annenin vicdanını tarif etmek kolay değil, eşin o genç yaşta sevdiği insanı kaybetmesi kolay bir hadise değil. Ama bu insanları siz Peygamber Efendimiz’e (SAV) komşu gönderiyorsunuz. Gençlik geçicidir. Yaprağa, ağaca, mevsimlere benzer. İlkbahar kalıcı değildir. Bunun sonbaharı da vardır, kışı da vardır. Hayat böyledir. Önemli olan ebedi hayattır. İsyankârlık bize de, inancımıza da yakışmaz. Gerçekten itikatlı bir Müslüman için şehit yakını olmak büyük bir şeref, büyük bir onur. Bunu muhafaza etmek lazım.” dedi.

Başkan Aydın, şehit ve gazi aileleriyle yakından ilgilenerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: