TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

İnönü’de Konsey Seçimlerine Hukuksuz Uygulamalar

İnönü’de Konsey Seçimlerine Hukuksuz Uygulamalar

İnönü Üniversitende öğrenci konsey seçimleri büyük çekişmelerle geçiyor. Seçim sürecine ise yönetmeliklere rağmen rektörlüğün uyguladığı hukuksuz kararlar ve sivil toplum kuruluşları ile Mttb – Akp Gençlik Kolları işbirliği damga vurdu.

Yönetmeliklerin hiçe sayıldığı aday başvuruları sürecinde resmi kurumlarında yönetmeliklere uymadığı görülüyor. Yönetmeliklere göre 4’ün üzerinde alttan dersi olan öğrenciler ile siyasi parti üyelikleri bulunan öğrencilerin başvuruları kabul edilmez iken aday başvuru dilekçeleri ise sadece fakülte sekreterliğine teslim edilmesi gerekiyor. İnönü Üniversitesinde konsey başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunan birçok öğrencinin bu kriterleri karşılamadığı ancak buna rağmen adaylıklarının onaylandığı görülüyor. Bizzat rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından adaylık dilekçelerinin rektörlük makamınca teslim alındığı da öğrenildi.

İnönü Üniversitesindeki Öğrenci Konsey seçimleri karmaşık hâlini koruyor. Geçtiğimiz yıllarda terör örgütü Pkk yanlıları ile konsey başkanlığı için çekişen ülkücüler, pkk’nın son dönemlerde aldığı siyasi darbelerden sonra karşısında birçok Stk ve Akp Gençlik Kollarını buldu. Çekişmeli geçen konsey başkanlığı sürecinde her gün farklı bir Stk ile karşı karşıya kalan ülkücüler son olarak karşısında Mttb – Akp iş birliğiyle karşılaştı.

Siyasi parti temsilcileriyle yanyana gelerek basın açıklaması yapan MTTB’ye tepkiler sürüyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin, “Hepiniz bir Ülkü Ocakları bir” açıklamasında bulundu. Ülkü Ocakları’nın siyasi partilerle birlikte hareket eden Stk’lara tepkileri sürerken bugün de basın açıklamasında bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin, ”İnönü Üniversitesi yönetimine açık çağrıdır. Devletin hizmet için size verdiği yetkileri ya tarafsızlık ilkesi doğrultusunda kullanın ya da taraflı tutumunuz devam edecekse buyurun konsey seçimlerinde yönetiminizden biri aday olsun. Benim tercihim bizatihi rektörün aday olmasıdır” dedi.

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: