16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

İnşaat harcını belediyeden sorun

İnşaat harcını belediyeden sorun

Arapgir Belediyesi konu ile ilgili açıklamasında şu bilgiyi verdi: “İnşaat harçları konusunda söylentilere itibar etmeyip, doğru bilgi için belediyemize müracaat ediniz. Son günlerde ilçemizde inşaat yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, bilerek veya bilmeyerek birileri tarafından yanlış bilgilendiriliyor. İnşaat harçları için belediyeye ödenecek paranın 15.000 ile 20.000 TL gibi aslı astarı olmayan yüksek rakamlar olduğu ileri sürülerek, bilgi kirliliğine yol açılmakla kalmayıp, kendi tapulu arazisinde ev yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın da vazgeçmesine, neden olunmaktadır.

Özellikle belirtmek isteriz ki bina inşaat harçları yapının metrekaresi belirtildikten sonra hesaplanır ve metrekareye göre bu ücret belirlenir. Kesin olarak bir rakam vermek mümkün olmamakla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi astronomik rakamların alınması da mümkün değildir.

Vatandaşlarımızdan bu konuda sağduyu göstermelerini, ev yaptırmak isteyenlerin verdiğimiz bilgiler doğrultusunda hareket ederek, ortada dolaşan bu bilgi kirliliğine itibar etmeden Belediyemize müracaat ederek doğru bilgiye ulaşıp, bu doğrultuda hareket etmelerini ve mağdur olmamalarını istiyoruz. 12Bu vesileyle ruhsat almak isteyen vatandaşlarımızın Belediyemize müracaat edip, konu hakkında detaylı bilgi almaları en doğrusu olacaktır.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.