27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

İşitme Engelli Araçlarına Uyarıcılar Yapıştırıldı

İşitme Engelli Araçlarına Uyarıcılar Yapıştırıldı

Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü işitme engelli vatandaşlarımızı unutmayarak onlar için yeni bir uygulama başlattı. Bu uygulama sayesinde işitme engelli vatandaşlarımız trafikte daha rahat hareket edecekler.

Trafikte sürücüler korna çaldıklarında işitme engelli vatandaşlarımız duyamadıkları için zorluk çekmektedirler. İşitme engelli araçlarına takılan stickerla hem sürücüler hem de işitme engelli vatandaşlarımız trafikte sorun yaşamayacaklar.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Rektör Danışmanı Recep Toparlı, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mehmet Kaynar, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz ve işitme engelliler katıldı.

Rektör Recep Toparlı, “Sayın müdürümüzün ve Sayın Başkanımızın himmetleriyle artık işitme engelli kardeşlerimiz için diğer sürücüleri uyarıcı yapıştırmalar hazırlandı. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Trafiğe çıkan hemşerilerimiz; bu işitme engelli amblemini gördüğünü zaman, işitme engelli olduğunu anlayınız, onlara destek olunuz, hepimiz engelli adayıyız.” dedi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz, işitme engellilerin bu konuda daha rahat araç kullanacaklarını ifade etti.

Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Özaydın ise, “Gerek işitme engelliler gerekse fiziksel ve görme engelli kardeşlerimizin engelleri kaldırmak, onlara hizmet etmek adına Belediye Başkanlığımız her türlü imkânı seferber etmekte ve edecektir. Trafikte işitme engelli kardeşlerimize kolaylık sağlamak adına belediye ekiplerimizin çalışmalarıyla bu stickerları hazırladık. İnşallah işitme engelli kardeşlerimizin trafikte yaşadıkları sıkıntıların önüne geçecektir.” dedi.

İşitme engelli vatandaşlar ise, bu çalışmadan dolayı başta Belediye Başkanı Sami Aydın olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha sonra işitme engelli vatandaşların araçlarına stickerlar takıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.