TürkiyeSON - 07.06.2023 -

İskerderoğlu’nun Görevden Alınmasına Tepkiler Sürüyor

İskerderoğlu’nun Görevden Alınmasına Tepkiler Sürüyor

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu’nun görevden alınmasına tepkiler sürüyor.

Akçadağ Muhtarlar Dernek Başkanı Eyüp Gönültaş’ın İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu’nun görevden alınmasına tepki göstermesinin ardından Akçadağ ilçesinde geniş katılımlı bir tepki açıklaması yapıldı. Akçadağ ilçe merkezi Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen programa ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri ile kanaat önderlerinin yanı sıra kalabalık bir muhtar topluğu katıldı. Ortak basın açıklamasını Akçadağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fatih Şahin okudu.

Akçadağ Esob İlçe Başkanı Şahin, ‘‘Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm il Müdürü hemşehrimiz Levent İskenderoğlu, ilimiz ve ilçemiz için önemli olan bir görevden alınmıştır. Çalışmalarıyla herkesin ve her kesimin takdirini kazan Levent Müdürümüzün görevden alınmasını biz Akçadağlılara bir haksızlık ve ilimiz içinde bir talihsizlik olarak görmekteyiz.

Öte yandan habere şekilde devir aldığı ilgili müdürlükte kısa süre içersinde yapmış Aslantepe Höyüğü çalışmaları, ilimize tarihin en büyük müzesinin yapılma çalışmalarına vermiş olduğu katkı, Büyükşehir belediyesi işbirliği ile yine yapılması planlanan 10 bin metre karelik kütüphane projesi, 100’e yakın projeden 34’ünün hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi ve ilçemiz için çok önemli Levent Vadisi’ne DAP kanalı ile alan tasarım projesi gibi çeşitli alanlarda inovasyon kazandırmış ve ismini sayamadığımız daha bir çok projeye imza atmıştır. Böylesine önemli projelerle kentimize katma değer sağlayan vekaletle bu göreve getirilmiş bir bürokratın yine bir vekaleten atama ile görevden alınması ilimizdeki belirli grupların birbirlerini kollaması ile gerçekleşiyorsa bu durum toplumun genel menfaatlerini gözardı ettiği gibi Akçadağlıları hiçe saymaktır.

‘Artık Akçadağlılar Malatya’da iade-i itibar istiyor. Çünkü Malatya nüfusunun yüzde 20’sini oluşturan ilçemiz insanı bürokraside ve siyasette söz sahibi olmamasının Akçadağılıları patlama noktasına getirmiştir. Malatya’da hangi kamu kuruluşunda üst düzey yönetici, Büyükşehir belediyesinde hangi daire başkanlığında Akçadağlı vardır? Bizler her dönem büyük oranda desteklediğimiz yerlerde artık görüyoruz ki, İskenderoğlu örneğinde yaşadığımız gibi hiç sayılıyoruz. Burada büyük bir adaletsizlik olduğunu ifade ediyoruz. Hemşehrilerimiz Malatya sevdalısı ve hizmet adamlarının hiçe sayılması ilçe halkı tarafından hoş görülmediği gibi Akçadağlılar yalnız değildir. Buradan Akçadağ’da faaliyet gösteren tüm STK adına yetkililere sesleniyoruz. İskendoğlu’nun görevine iade edilmesini istiyoruz, konun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: