TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

İSMETPAŞA (HÜRRİYET) PARKI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İSMETPAŞA (HÜRRİYET) PARKI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, İsmet Paşa (Hürriyet) Parkında sürdürülen Peyzaj Düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

20 dönümlük park alanı içerisinde altyapı çalışmaları kapsamında; yağmursuyu drenaj, kanalizasyon, içmesuyu şebeke hatları tamamen yenilenirken, ayrıca aydınlatma, ağaç aydınlatma ve park sulama hatları da tamamen bitirildi. Park içi yangın söndürme hidrant sistemi kuruldu.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya merkezde önemli bir yeşil alan ve dinlenme parkı olan Hürriyet Parkı Peyzaj Düzenleme çalışmaları çerçevesinde; lokanta, kafe-lokanta, biyolojik gölet, wc-lavabo grupları, bakım odası, zabıta karakolu, içerisinde mini kütüphanenin de bulunduğu çocuk oyun parkı ile nikah dairesi için otopark alanı bulunuyor.

 

8.500 m2 yeşil alan, yaklaşık 2000 m2 biyolojik gölet

Her yönüyle tamamen vatandaşların kullanımına yönelik yapılan düzenleme çalışmalarında toplam 20 bin 460 m2’lik alanın 8 bin 456 m2’lik kısmı yeşil alan, 1800 m2’lik alanı ise  biyolojik gölet olarak hizmete sunulacak. Ayrıca, biyolojik gölet çevresinde tartar koşu pisti, spor aletleri, yürüyüş yolları ve oturma grupları yer alıyor.

Çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor

Ağaçlara zarar verilmemesi amacıyla titiz bir şekilde sürdürülen alt yapı çalışmaları ile Nikah Salonu etrafı çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Biyolojik gölet yapımı yüzde 60 seviyesine getirilirken, zabıta karakolu ile kafe-lokanta çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Park içi yeşil alan ve ağaç sulama sistemlerinin ise ana hat çalışmaları bitirilmiş, ara bağlantıları devam etmektedir. Yine park içerisinde yeşil alan olarak kullanılacak kısımlarda toprak tesviye çalışmaları yapılarak, belli alanlarda çim ekimine hazır hale getirildi.

Çakır: Parkımız, eskisi gibi Malatya’nın sembol mekanlarından biri olacak

İsmet Paşa (Hürriyet) Parkı’nın Malatya’nın sembol noktalarından biri olacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır; “Zaman içerisinde yıpranan ve güzelliğini kaybetmeye başlayan bu parkımızı canlandırmak, eski güzelliğine kavuşturmak ve Malatya’ya tekrar kazandırmak için güzel bir proje hazırlayıp çalışmalara başladık. Şu anda çalışmaların büyük ve önemli bir bölümünü tamamladık. Geri kalan kısımları tamamlamak için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: