22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

İstişare içinde olacağız

İstişare içinde olacağız

Malatya Baro Başkanı Enver Han, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı şevket Keskin ile Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren’i ziyaret etti.

BARO_ESNAF (1)MESOB ziyaretinde konuşan Baro Başkanı Enver Han, “Şevket Keskin beye iadeyi ziyarette bulunduk. Kendileri esnafları en iyi şekilde temsil ediyor.bende bir esnaf çocuğu olarak kendisi ile yıllarca istişare içinde yer aldık. Kendileri almış olduğum ilk avukatlık vekaletlerinden birisidir. Onu gururla taşıyorum. Esnafın dertleriyle dertlenmeyi öğretmiştir. Çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

MESOB Başkanı Keskin ise, “Enver Han, esnaf camiasına uzak bir arkadaşımız değil. Kendileri de bahsetti. İlk avukatlığı döneminde, babasının şoför olması nedeniyle biz hiç tereddüt duymadan bütün vekaletleri kendisine verdik. Halende beraber çalışıyoruz. Esnaf camiasına yaptığı büyük katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Başarılı bir çalışmada bulunmuştur. Birlik ve beraberlik içinde görev yapacağına yürekten inanıyorum. Önemli olan Malatya’da bütün sivil toplum kuruluşları ile bütün kamu kurum ve kuruluşları ile birlik ve beraberlik içinde hareket etmektir. Malatya’da birlik ve beraberliği zirveye taşımalıyız. Kardeşliği, birlik ve beraberliği, Malatyalıyım diyen herkes için sağlamalıyız” dedi.

Baro Başkanı Han, ESKKK Başkanı Ali Evren’e yaptığı ziyarette ise, kayısıdan dolayı esnaf ve sanatkarın olumsuz bir dönem yaşadığını belirterek, “Kayısının dondan zarar görmesi esnaf ve sanatkarımızı da etkiledi. Kayısı Malatya’nın geleceği. Kayısının daha iyi noktalara gelmesi için araştırma yapılmalı ve ürün çeşitliliği sağlanmalı. Bir tek kayısının dondan zarar görmesi Malatya ekonomisini olumsuz etkiliyorsa, bundan sonrası için çözüm yollarını birlikte aramalıyız” dedi.

ESKKK Başkanı Ali Evren’de “Enver Han, esnaf ve sanatkarımıza uzak bir isim değil, Esnafın içinden geliyor. Kendilerine yeni görevinden dolayı başarılar diliyorum. Esnaf camiası olarak Malatya için eğer elimizi taşın altına koymamız gerekiyorsa koyarız. Malatya’nın sorunlarını çözümü için tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmaya varız” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.