TürkiyeSON - 02.10.2023 -

İtfaiyeden uygulamalı eğitim

İtfaiyeden uygulamalı eğitim

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı öğrenci ve vatandaşlara yönelik eğitim ve tatbikat çalışmalarına devam ediyor. 7Olası yangın ve doğal afet durumlarına karşı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında yangın ve deprem tatbikatları gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli tarafından Fırat İlköğretim Okulu, Yeşiltepe Altın Adamlar Ana Okulu, Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi, Kazım Karabekir, Yusuf Kenan Anadolu Lisesi ve Malatya Gazi Anadolu Lisesi’nde yangın ve deprem tatbikatları gerçekleştirildi.

Temsili yangınların çıkarıldığı tatbikatlarda, öğretmen ve öğrencilere yangın anında neler yapılması gerektiği anlatılarak, yangın söndürme cihazların kullanımı ve işlevleri de uygulamalı olarak gösterildi. Tatbikatlar sırasında ayrıca deprem anında da yapılması gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından eğitim ve tatbikat çalışmaların rutin bir şekilde devam edeceği belirtildi.

Yangın ve Deprem Semineri
Büyükşehir İtfaiye personeli Sivil Savunma Haftası nedeniyle Fatma Aliye IMKB Anadolu Kız Lisesi’nde ‘Yangın ve Deprem’ konulu bir seminer verildi. Okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde; evde, okulda, araçta ve doğada karşılaşacakları yangınlarda ne yapmaları gerektiği anlatılarak, deprem ve yangın öncesi alınması gereken önlemler konusunda uyarıldılar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: