TürkiyeSON - 30.11.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

İzmir’de bu fotoğraf konuşuluyor

İzmir’de bu fotoğraf konuşuluyor

malatya-izmir-chp

İzmir Yeniasır Gazetesi Yağmur Uygur’un haberinde;Konak’ta bir kadın sığınma evi açmayan Başkan Pekdaş, kocasının memleketi Malatya Hekimhan’a kadın dinlenme evi yaptırdı. Pekdaş kendi adı verilen tesisleri açtıktan iki gün sonra, Konak yarım saatlik yağmurla felç oldu. Sel manzaraları, ilçede hiçbir altyapı hizmeti yapılmadığını gözler önüne serdi

KONAK’DA NEDEN YOK! 

İzmir’de son yağmurda altyapı eksikliği nedeniyle felç olan Konak’ın Belediye Başkanı Sema Pekdaş, yine çok konuşulacak bir icraata imza attı. Konak’ta belediye hala bir kadın sığınma evi açamazken, kocasının memleketi Malatya Hekimhan’a 135 bin lira vererek kadın dinlenme evi yaptıran Pekdaş, Konaklı’nın parasıyla yaptırılan tesise bir de kendi ismini verdirtti. Hekimhan’daki Sema Pekdaş Kadın Dinlenme Evi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Ancak, Konak’ın başta Gültepe ve Boğaziçi olmak üzere hizmete aç yüksek kesimleri ise, bu açılıştan sadece 2 gün sonra yarım saat süren yağmurda dev ırmaklara dönüştü. Geçtiğimiz yılki yağmurda bir gencin sel sularına kapılarak hayatını yitirdiği bölgede altyapı hala yapılmadığı için birçok vatandaş yine sel sularında sürüklenerek tesadüf eseri hayatta kalabildi.

10 yıldır açılmadı

Konak Belediyesi’nin icraatlarıyla tartışılan Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kendi ilçesini bırakıp kocası Ali İhsan Pekdaş’ın memleketi Malatya’ya adeta ‘gelin kıyağı’ yaptı. Konak Belediyesi yasal zorunluluğa rağmen 10 yıldır ilçeye bir kadın sığınma evi açmazken, Başkan Pekdaş, göreve geldikten sonra kardeş belediye ilan ettiği Malatya’nın Hekimhan ilçesine kurulacak kadın dinlenme evine para yardımında bulundu. Başkan Pekdaş, 135 bin liralık yardım için Belediye Meclisi’nden kendisine yakın üyelerin oyuyla karar çıkardı. Kendi partisi CHP’den bile bazı meclis üyeleri Pekdaş’a, “Eşinizin memleketine para vereceğimize bu sığınma evini önce Konak’ta açalım. Konak halkı bizi kendilerine hizmet etmemiz için seçti” diye tepki gösterdi.

Konaklının parasıyla

Kararından geri adım atmayan Pekdaş’ın Konaklılara ait belediye bütçesinden yardımda bulunduğu Hekimhan’daki kadın dinlenme evi tamamlandı. Hekimhan Belediyesi, yaptığı yardımdan dolayı tesise Sema Pekdaş’ın ismini verme kararı aldı. Pekdaş da kendisini başkanlığa getiren Konaklıların paralarıyla yaptırdığı tesise kendi isminin verilmesine itiraz etmedi.Pekdaş’ın ismi verilen tesis geçtiğimiz pazartesi günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve kendisinin katılımıyla hizmete açıldı. Bu açılıştan sadece iki gün sonra yağan yağmur ise, Konak ilçesinin hiçbir altyapıya sahip olmadığını bir kez daha gözler önüne serdi. Özellikle Konak’ın hizmete aç Gültepe ve Boğaziçi semtlerinde, yarım saat yağan yağmurda sokaklar ırmağı aratmadı. Geçen yıl yaşanan selde bir kişinin yaşamını yitirmesine rağmen hiçbir önlem alınmayan Gültepe’de bir kişi daha sel sularına kapıldı ve ölümün kıyısından döndü.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: