25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kaderine terk edilmiş

Kaderine terk edilmiş

Yavuz Selim Mahallesi’ndeki 1+1’lerde oturan vatandaşlar üşüyor. Geçtiğimiz yıl dar gelirli vatandaşlar için yapılarak teslim edilen konutlarda oturanlar, kaloriferlerin yanmaması ve elektriklerinin olmaması nedeniyle ısınamıyorlar.

khYavuz Selim Mahalle Muhtarı Ramazan Yavuz, 1+1 olarak TOKİ tarafından yapılarak dar gelirli vatandaşlara verilen evlerde, elektrik olmamasının sıkıntılara yol açtığını ve vatandaşların mağdur olduğunu dile getirdi. Muhtar Yavuz, kış aylarında burada ikamet eden vatandaşların donma tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını dile getirerek, yetkililerin konuyla ilgilenmelerini istedi.

Dar gelirliler üşüyor

Muhtar Ramazan Yavuz, “Yaklaşık, 5-6 ay önce 1+1 TOKİ konutlarında 696 konut yapılarak hak sahiplerine teslim edildi. Bu konutlara yaklaşık olarak 5 bine yakın dar gelirli vatandaş gönderildi. Buralara Valilik tarafından 3M adlı site görevlileri görevlendirildi. Bu site görevlileri görevlerinde başarılı olamadılar. 22 bin lira tutarında bir aidat toplayıp elektrik faturalarını, su faturalarını, ortak gider temizliklerini yapmadılar ve görevlerini yapmadıkları için vatandaşlar da tepki gösterdiler. Bundan dolayı bu görevliler vatandaşları mağdur ettiler. Bu site görevlileri elektrik faturalarını yatırmadığı için elektrik ve kaloriferler çalışmıyor. Uydular çalışmıyor. Burada doğalgaz da yok. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından verilen kömür var, ama elektrik parası yatırılmadığı ve bundan dolayı da elektrik olmadığı için kaloriferler çalışmıyor. Orada yaşayan vatandaşlar da mağdur oldular” dedi.

Valimizden destek bekliyoruz

MABEK tesislerinde Suriyeli sığınmacılara verilen hizmetleri değerlendiren Yavuz, kendi içimizdeki garibanlar unutuldu diyerek tepkisini dile getirerek, “O kampta alışveriş merkezleri var. Burada alışveriş merkezi yok. Bu kar kışta 4 kilometre gidecekler ki vatandaşlar alışveriş yapsınlar. Elektrikleri ödenmiyor, sıkıntılılar ve imkânları hiç yoktur. Ben bu konuyla ilgili bu konutlardan sorumlu vali yardımcısıyla görüşmek istedim. Vali yardımcısı benimle görüşmedi ama Malatya Valisi benimle görüştü. Konuyu Sayın valimize aktardım. Kendilerinden destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.