TürkiyeSON - 08.12.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kadın çiftçilere sertifikaları verildi

Kadın çiftçilere sertifikaları verildi

Tasarım

Ramada Otel’de düzenlenen sertifika törenine Vali Süleyman Kamçı, Tarım Gıda ve Hayvancılık il müdürü Ali Selvi, İş – Kur müdürü Vahap Toman ve girişimci kadın işçiler katıldı.

Düzenlenen sertifika töreninde konuşan Tarım Gıda ve hayvancılık Müdürü Ali Selvi,İl Müdürlüğümüz olarak 2014 yılı içerisinde bahçe bakım, organik tarım, bitki hastalık ve zararları, süt sığırcılığı, arıcılık, koyun yetiştiriciliği, çilek yetiştiriciliği ve sürü yönetimi konularında toplam 165 kadın çiftçimize sertifika verilmiştir dedi.

1770 BAYAN EĞİTİME KATILDI

Tarımsal yayım, ev ekonomisi, aile içi şiddet konularında da eğitimler düzenlendiğini belirten Selvi,Bin 770 bayan eğitime katılmıştır. Kadın çiftçilerimiz kırsal kalkınmayı destekleme programı kapsamında projeler içerisinde yer almıştır. 2004 – 2013 yılları arasında kadın çiftçilerimiz yarışıyor programları düzenlenmiştir. Bakanlığımız tarafından 2012 – 2016 yılları arasında kırsal alanda kadın güçlendirmesi ulusal eylem planı devam etmektedir. Bakanlığımız üretici ve girişimci ruha sahip kadıları bilgilendirmek ve uygulanabilecek projelerin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla kadın çiftçiler tarımsal yayım projesi kapsamında tarım kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programı hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda Bakanlığın destek verdiği 8 ilden biri Malatya’dır ifadelerini kullandı.

GİRİŞİMCİLERE YARDIMDA BULUNACAK

Konuşmaların ardından dereceye giren ilk üç projenin ödüllerini Malatya Valisi Süleyman Kamçı tarafında verildi. Sertifika törenin ardından yarışmaya katılan 48 projenin pazarı Malatya Valiliği tarafından açıldı. Kurdele kesimi sırasında konuşan Vali Süleyman Kamçı, “Kadın girişimcilere her konuda yardımcı olunacaktır. KOSGEB’in kredi imkanlarından yararlanarak küçükten başlayıp iş kadını olma yolunda Malatya’mızda adımlar atılacaktır” dedi.48 proje pazar açılışının ardından, kadın girişimcilerin projelerinin sergilendiği pazar, davetliler tarafından gezildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: