24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Kadın Dinlenme Evi Açıldı

Kadın Dinlenme Evi Açıldı

Arguvan Belediyesi Kadın Dinlenme Evi açıldı.

Arguvan Belediyesi tarafından yaptırılan Kadın Dinlenme Evi’nin belediye iş hanında yoğun katılımla açılışı yapıldı.

Açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Belediye İş Sendikası Malatya Şubesi Başkanı Osman Solmazgül, Arguvan Belediyesi Meclis Üyeleri, bazı mahalle muhtarları, CHP Malatya ve Arguvan Kadın Kolları üyeleri,

Gençlik Kolları üyeleri katıldılar.

 Açılış sonrasında günü anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

 Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz açılış da bir konuşma yaparak “Belediye Başkanımız ilk günden itibaren hem Arguvan’ın birliğinin beraberliğinin korunması açısından hem Kültürel Değerlerin yaşatılması açısından hem Arguvan’ın Sosyal bir alana taşınması açısından önemli gayretleri çabaları var tabi aynı zamanda da hizmetin her noktaya gitmesi noktasında da önemli çaba sarf ediyor, Belediye yönetimiyle birlikte. Ben tabi yaptığı bu hizmetlerden dolayı bir kez daha hepinizin içinde teşekkür ediyorum Sayın Mehmet Kızıldaş’a. Arguvan’ın Atatürkçü, Çağdaş, Demokrat Kadınlarına yakışan ve her şeyin en iyisini hak eden Arguvan’ın kadınlarının kullanabileceği bir alan oluşturuluyor. Arguvan’lı kadınların elbette güzel günler geçirmelerini diliyorum tabi bu tür mekânlar özellikle ilçelerde çok büyük ihtiyaç kadınlar için çünkü özellikle köylerden gelen kırsal kesimden gelen kadınlarımız gün içerisinde vakitlerini geçirecek alan bulmak ilçelerimizde zorlanıyorlar. Dolayısıyla kendi aralarında bir araya gelecekleri bir yerin olması kendi ilçenin kadınları açısından öneli bir unsurdur.” açıklamasında bulundu.

 Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş yaptığı konuşmada “Arguvan’a hizmet etmeye Arguvan’daki görebildiğimiz kadarıyla eksiklikleri ve aksaklıkları gidermeye çalışıyoruz. Bugünde yine bu düşünce ile yol çıktığımız Arguvan’da özellikle yazın köyden gelen kadınlarımızın araçlarını beklerken oturabilecekleri sohbet edebilecekleri bir çay bahçesi oluşturmuştuk ama gördük ki kışında aynı şekilde sıkıntı çekiyoruz köylerden gelen kadınlarımız pazara giderken araçlarını beklerken ilçemizde dükkan köşelerinde veya kapı önünde kalmaları ile sıkıntı çekiyorlar. İlçe merkezimizde gidip oturabileceği sohbet etmeleri için çay kahve içsinler dedikodu yapsınlar diye bir yer olmadığını düşünerek aktivite olsun diye Arguvan Belediyesi olarak böyle hazırlıkta bulunduk. Daha öncede söylediğim gibi bizim anlayışımızda düşünce bazında insanı temel alan insana hizmet eden insanı odak noktasına koyan bir düşünceden bir yerel yönetim anlayışından geliyoruz. Bu anlayış gereği de bu anlamda hizmetimizi önce insanlarımızı rahat edebilecekleri insanlarımızın yaşam kalitesini biraz daha yukarılara çıkartabileceğimiz projelerden başladık. Bu projelerimizi devam ettireceğiz. Kültür merkezi inşaatı devam ediyor. Heyelan raporumuzun olumlu çıkması sonrasında Arguvan Belediyesi olarak hızlı bir şekilde ilçemizin eksikliklerini gidermek için bazı projelerimizin hazırlıklarını yapmaya başladık.” diye konuştu

 CHP Malatya Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer ise “Hemşeriniz olarak CHP Belediyesi olarak burada böyle bir organizesinin yapılmasından çok mutlu olduğumu söylemek isterim. Cumhuriyet Halk Partisine yakışır sosyal belediyecilik anlamında, kadınlara dinleme evinin yapılması bizim belediyelerimizin bir üstünlüğü olsa gerek. Malatya’da iki belediyemizin kadınlara dinlenme evinin yapılmış olması önemli projelerdir” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.