17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kadınlara ‘8 Mart’ Jesti

Kadınlara ‘8 Mart’ Jesti

Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm kadınların gününü kutladı ve Belediye Meclisimiz tarafından alınan kararla belediye otobüslerinin 8 Mart günü kadınlara ücretsiz olarak hizmet vereceğini söyledi.

Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Mesajında, kadınların toplumsal hayatın vazgeçilmez değerlerinden birisi olduğunu söyleyen Başkanımız, “Varlıklarıyla onurlandığımız, hayatımızın her anında, her konuda ve her zaman desteklerini gördüğümüz, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

BELEDİYE OTOBÜSLERİMİZ 8 MART’TA

KADINLARA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

Belediyemizin kadınlara yönelik çalışmalarından da bahseden Başkanımız, öncelikle Belediye Meclisimizin aldığı kararla, belediye otobüslerinin 8 Mart Perşembe günü tüm kadınlara ücretsiz olarak hizmet vereceğini söyledi.

Belediyemizin, kadınların daha güçlü ve kendi ayakları üstünde durabilmesi için ciddi projeleri hayata geçirdiğini de söyleyen Başkanımız, “Adıyaman Belediyesi olarak kadınlarımız için birçok önemli projeye imza attık. Bunlardan en yenisi, şu an üç mahallede hizmet veren ve sayısını arttırmak için çalıştığımız Kadın ve Gençlik Merkezlerimizdir. Bu merkezlerimizde de verilen kurslara katılan yüzlerce kadınımız, her alanda eğitimli ve becerikli bir birey olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bunun yanında, Toplumsal Gelişim Merkezimiz kanalıyla açtığımız kurslarda aile bütçelerine katkı sağlayan, meslek edinen ve özgüven kazanan kadınlarımıza yönelik yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Ayrıca, ayrımcılığa maruz kalan kadınlarımıza destek olmak için de belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz Kadın Danışma Merkezimiz zor durumda olan, destek bekleyen kadınlarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Bunların yanında, yüzme havuzumuzla ve kadınlarımız için çeşitli semtlerde oluşturduğumuz Kadın Spor Eğitim Merkezlerimizle kadınlarımıza spor yapma imkanı sunuyoruz. Kısacası, kadınlarımız için ciddi bir misyon üstleniyoruz ve üstlenmeye de devam edeceğiz inşallah. Bu vesileyle bütün kadınlarımızın gününü kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” şeklinde konuştu.

KADINLAR EL EMEĞİ GÖZ NURU

ESERLERİNİ SERGİLEYECEK

Ayrıca, Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kadın ve Gençlik Merkezlerindeki Rölyef ve Filografi kurslarında hünerlerini sergileyen kadınların yaptığı eserleri görücüye çıkaracağı açıklandı.

8 Mart Perşembe günü saat 11.00’da Keleş Konağı’nda açılacak olan serginin 3 gün süreyle ziyaretçileri ağırlayacağı belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.