TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kadınlardan, Adıyaman Belediyesi’nin Kurslarına Yoğun İlgi

Kadınlardan, Adıyaman Belediyesi’nin Kurslarına Yoğun İlgi

Adıyaman Belediyesi tarafından hizmete konulan Kadın ve Gençlik Merkezlerinde verilen kurslar kadınlardan yoğun ilgi görüyor.

Adıyaman Belediyesi tarafından Fatih, Siteler ve Cumhuriyet mahallelerinde hizmet vermeye başlayan Kadın ve Gençlik Merkezleri’ne olan ilgi her geçen gün artıyor.

Adıyaman Belediyesi tarafından iç tefrişatı yapılan, Halk Eğitim Merkezi tarafından da usta öğreticileri görevlendirilen kurslara katılan kadınlar, aldıkları eğitimler sonunda hem zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor, hem de aile bütçesine katkı sunabiliyor.

Kadın ve Gençlik Merkezleri hakkında bilgi veren yetkililer, “Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen usta öğreticiler nezaretinde giyim, kuaförlük, ev tekstili, rölyef, bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, Arapça, okuma-yazma, Kur-an’ı Kerim, takı tasarım, bakır işlemeciliği, İngilizce, halı ve kilim dokuma, diksiyon, Osmanlı yemenisi ve Suriyeli vatandaşlar için Türkçe kursları özellikle kadınlardan yoğun ilgi görüyor. Cumhuriyet Mahallesindeki merkezde de üniversite ve KPSS başta olmak üzere sınavlara hazırlanan öğrencilere sınıf ortamında, branş hocalarının destekleriyle eğitimler veriliyor. Bu merkezimize de gençlerimiz rağbet gösteriyor” diye konuştu.

Halı ve Kilim Dokuma kursunda dokudukları ilk halı olan, Adıyaman Belediyesi logolu halıyı Belediye Başkan Yardımcısı M. Said Kutlu’ya hediye eden kursiyerler ise yaptıkları açıklamada, böyle bir imkanı kendilerine sunduğu için Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve diğer yetkililere teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: