TürkiyeSON - 24.09.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kahtalı: Kendi Göbeğini Kesen Ülke Seviyesine Geldik.

Kahtalı: Kendi Göbeğini Kesen Ülke Seviyesine Geldik.

KAHTALI: Kendi göbeğini kesen ülke seviyesine geldik.

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ve beraberindeki heyet ‘Pütürge ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
AK Parti Malatya İl Başkan yardımcısı Kahraman Kavuk ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ve Pütürge AK Parti ilçe yönetimi katıldı.
Pütürge Belediyesi tarafından yapılan Kilit Parke tesislerinde incelemelerde bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı tesissi gezdi. Pütürge belediye Başkanı Mikail Sülük bilgilendirdi.

“Kilit Parke tesisimiz Bölge’ye ve Pütürge’nin ihtiyacını karşılayacak”
AK Parti Malatya İl Başkan yardımcısı Kahraman Kavuk, AK Parti Malatya Milletvekilimiz Hakan Kahtalı ile birlikte, Pütürge ilçemizi ziyaret ediyoruz. Pütürge Belediyemiz tarafından yapılan Kilit Parke tesislerini inceliyoruz, öğrendiğimiz kadarıyla Kilit Parke tesisi yaklaşık 1 yıldır faaliyet gösteriyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, çok güzel bir tesis olmuş Bölgenin ve Pütürge ilçemizin ihtiyacını karşılayacak. Burada Parke taşı üretimi yapılıyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise AK Parti Malatya teşkilatımız ve İl Başkan yardımcısı arkadaşlarımızla birlikte Pütürge ilçemiz ziyaret ediyoruz. Kıymetli Pütürge Belediye Başkanımız Mikail Sülük Başkanımız tebrik ediyorum. Görev geldiği ilk günden itibaren Pütürge‘de yaşayan insanlarımızın istihdamı noktasında yatırım yapması gerektiğini.  Bununla ilgili çalışmalar içinde elinden gelen tüm gayreti ortaya koyduğuna şahidim, bu görmüş olduğumuz tesis bir entegre tesisi aslında hem kum ocağıyla hem’ mucur üretimiyle hem de kilit taşı üretimiyle beraber tam bir entegre tesisi olarak kurulmuş Bölge’de buna benzer bir üretimin olmaması, Kale, Pütürge, Doğanyol tamamına hitap edecek ve Dışarıya ’da ürün satabilecek durumda. Hem kilit taşı üretiyor olması hem kum çakıl üretiyor olması kilit taşında çalışan kişi sayısı 85 olduğunu Pütürge Belediye Başkanımız ifade etti, bu önemli bir rakam gençlerimiz için önemli bir şey buradaki çalışmalarından dolayı Pütürge Belediye Başkanımız Mikail Sülük Başkanıma teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

Vekil Kahtalı ve beraberindeki AK Parti Malatya İl Başkan yardımcısı Kavuk, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, İlçe Başkanı Bülent Karayılan ve Parti Teşkilatı Nohutlu mahalle sakinleriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Nohutlu mahalle sakinleriyle buluşan AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı burada vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinleyerek istişarelerde bulundu.

“vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını dinleyeceğiz çözüm bulacağız”

AK Parti Malatya İl Başkan yardımcısı Kahraman Kavuk teşkilattaki arkadaşlarımız ve Milletvekilimiz Hakan Kahtalı beraber Pütürge ilçemiz ziyarette bulunuyoruz. Buraya gelmeden önce Pütürge Belediye Başkanımız Mikail Sülükle beraber Parke Kilit taşı tesisine gittik, aldığımız bilgeye göre 85 kişiye istihdam olmuş 1 yılı içinde kurulmuş bir tesis,  bu tesiste çalışan insanlarımızın Pütürgeli  olması  buda yarı bir katma değer katmış oluyor. Buradaki istihdam acısında önemli, çok güzel bir tesis olmuş Hem ’de  bims üretimi ve Parke Kilit taş üretimi, burada hem bölgenin hem ’de Pütürge’nin ihtiyacını karşılıyor  Pütürge Belediye Başkanımız Mikail Sülük‘e teşekkür ediyorum nohutlu mahalle sakinlerimiz bizi çok güzel bir şekilde karşıladı, Pütürge ilçemizde 24 Ocak 2020 yılında yaşanan Deprem oldu ve hemen ardından Pandamı süreci yaşadık Ülke olarak, bunlara rağmen gerçekten gerek belediyemiz olsun ve Hükümetimiz olsun Pütürge ilçemize çok büyük yatırımlar yaptı, Deprem sonrası yenilenen Konutlar var. Açılan tesisler var  bu zorlu sürece rağmen çok şükür yatırımlar devam ediyor. Mutlaka eksiklikler vardır ve sizlerinde sorunları vardır burada Malatya Milletvekilimiz Hakan Kahtalı ve Pütürge Belediye Başkanımız Mikail Sülük sizlerin sorunlarını dinleyeceğiz ve sorunlarınıza çözüm bulmaya çalışacağız dedi.

Milletvekili Kahtalı Hepimizin malumu Korona Virüs Pandemi ortaya çıktı 3 yıldır AK Parti Malatya Milletvekiliyiz ama, 2 yıldır Pandemi ile mücadele ediyoruz bu anlamda sağlık konusunda kimsenin bir zarar görmesi adına ’da bizim evimiz olan Nohutlu bölgemizde fazla gelemedik burada muhtarımız ve vatandaşlarımız bizi daha sık görmek istiyor, haklı çünkü burası bizim kalemiz nohutlu mahallemiz her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında devamlı durmuş şehit vermiş gerçekten mertlikle dürüstlüğüyle edebiyle ahlakıyla herşeyle örnek olmuş bir beldemiz  sizlere buradan teşekkür ediyorum. Burada sivil toplum kuruşlarından nohutlumuzun 4 tane sivil toplum örgütü var İstanbul’da dernek başkanlarımızda bu gün buradalar İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde daha sık bir araya geldik, İstanbul’da pütürgeli hem şehirlerimiz birlikte seçim çalışmasına katıldık. Biz oraya gittiğimizde 450 bin civarında Malatyalı nüfus vardı  İstanbul’da yaşayan bunun 110 bin seçmeni Pütürgeli idi  .İstanbullu bizi karış karış gezdirdiler pütürgeli hem şehirlerimiz  ve seçmenlerle buluşturdular  ve büyük emek verdiler sonuç  ne olursa olsun biz gücümüzün yettiği ne varsa Pütürgeli  hem şehirlerimiz beraber  İstanbul’da ortaya koyduk ve burada ortaya koyduk şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı Pütürge ilçemizde gerçekten başarılı ve ticari hayatında başarılı, olan bir arkadaşımız burada belediye başkanlığı yapıyor. Bilgi ve birikimle  Pütürge ilçemiz hizmet etmek için gayret gösteriyor 13 bin nüfus var  ve ona göre de bir geliri var Pütürge ilçemizin iller bankasından bir para geliyor bu gelen parayla hizmet etmek zorunda ama  Belediye Başkanımız Mikail Sülük Ankara’ya geliyor vekil arkadaşlarımızla görüşüyor  gayretle ve gerçekten güzel projeleriyle ve getirdiği tüm projelere destek verdik. Pütürge ilçemiz önemli yatırımlar yaptı. Kendi göbeğini kesen ülke seviyesine geldik, özellikle savunma sanayisinde büyük yatırımlar yaptık İHALARIMIZ SİHALARIMIZ ve beraber deniz altılarımız atak helikopterlerimiz ve tanklarımız benzer silahlarımızla savunma sanayisinde büyük yatırımlar yaptık Allah şükürler olsun Türkiye’nin 100 yılık cumhuriyet tarihi boyunca bir marka otomobili olmayan bir ülke durumundaydık Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dirayetli duruş gayreti, desteğiyle Türkiye’nin yerli otomobili TOGG markasıyla bir araç üretiyoruz artık bizde Dünya’da varız diyoruz Dünyanın en büyük ekonomisine girebilmek için  özellikle ilk 10 girebilmek için  gayret ediyoruz  şuan Dünya’da 16’nci en büyük ekonomiyiz 10’uncu sıraya girmek içinde gayretimiz devam ediyor. Nohutlu mahallemiz ve Pütürge ilçemiz hizmet edeceğiz ve hiçbir arkadaşımızın şüphesi olmasın  önemli olan şu aramıza fitne sokmaya çalışanlar var onların farkında olalım  birliğimiz ve beraberliğimiz bozmayalım  bu toprakları vatan bilen her  bir kardeşimizi insan bileceğiz ama topraklarımıza ihanet eden saldıran  başka bir ülkeye peşkeş çekmek isteyenlerde asla fırsat vereceğiz  ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: