TürkiyeSON - 28.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kamçı, “Burası gelişmekte olan bir ilçemiz”

Kamçı, “Burası gelişmekte olan bir ilçemiz”

vfv

Malatya valiliği, Kuluncak ilçesine gezi programı düzenledi. Gazetecilerle birlikte Kuluncak ilçesine giden Vali Süleyman Kamçı, ilçenin bazı bölgelerine ekilen Chia bitkisinin olduğu alanları ve ileride kaplıca olarak turizme kazandırılması hedeflenen sıcak su kaynaklarının bulunduğu alanı gezdi. Vali Kamçı ayrıca, Kuluncak Halk Eğitim Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Kamçı, burada kadınların binbir emekle hazırlamış oldukları çini ve ahşap eserleri inceleyerek, kadınlara başarılar diledi. Vali Kamçı ve gazeteciler daha sonra Sivas-Kangal ilçesi sınırındaki bir mesire yerinde yemek yedi. Vali Kamçı, Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz ve bazı gazetecilerin de içerisinde bulunan araç, yoğun yağmur ve dolu nedeniyle çamur olan yolda mahsur kaldı. Sonra köyden çağrılan traktörle yolda kalan araçlar kurtarıldı.

GELİŞMEKTE OLAN BİR İLÇEMİZ 

Reklam

İlçe ziyareti hakkında konuşan Vali Süleyman Kamçı, basın mensuplarıyla birlikte Kuluncak ilçesini ziyaret ettiklerini belirterek Kuluncak Malatya’nın en uzak ilçelerinden biri, ancak gelişmekte olan bir ilçemiz. Yapılması gereken çok iş var. Gazeteci arkadaşlarımızla Kuluncak’a gelip, ilçemizi görmek istedik. Güzel bir ilçe, ilçeye gelirken yağmura ve doluya yakalandık ama güzel bir gün geçirdiğimizi düşünüyorum. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Kuluncak gezisi dönüşünde yaşanan olayı değerlendiren Vali Kamçı, “Yağmur yağdığı için yolda yeni açılmış bir yoldu, yolda çamur olduğu için arabalar kaydı. Olabilir, bunlar her zaman olabilecek şeyler. Herhangi bir risk atlatılmış değil” şeklinde konuştu.

 

MALATYA’NIN GÜZEL İLÇELERİNDEN BİRİSİ

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz da, basının temsilcileriyle bugün bir arada olduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ziyaretlerinden dolayı sayın valimize teşekkür ediyorum. Valimizin de belirttiği gibi bugün çok güzel bir gün. İnşallah Kuluncak ileri ki yıllarda Malatya’nın mesire alanı olacak. Bir kez daha ilçemize hoşgeldiniz diyorum.” Vali Süleyman Kamçı ve gazetecilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu da, “Kuluncak, Malatya’nın güzel ilçelerinden biridir. Dolu ve yağmur yağışı oldu, biz de ufak bir macera yaşadık ama güzel bir gün geçirdiğimize inanıyorum. Umarım Kuluncak, ileri ki yıllarda çok daha güzel bir ilçe olur” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: