21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kan parasını SGK karşılıyor

Kan parasını SGK karşılıyor

mhlkkkmKızılay Güney Batı Anadolu Malatya Bölge Müdürlüğü’nde, Kızılay Bölge Müdürlüğü ile Kızılay Derneği Malatya Şubesi yöneticilerinin katılımı ile basın açıklaması yapıldı.

Kızılay Güney Batı Anadolu Malatya Bölgesi Sorumlu Müdürü Doktor Osman Özgül, bölgenin kan ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.Kızılay Güney Batı Anadolu Malatya Bölge Müdürlüğü’nde, Kızılay Bölge Müdürlüğü ile Kızılay Derneği Malatya Şubesi yöneticilerinin katılımı ile kahvaltı programında medya mensuplarıyla bir araya gelindi. Türk Kızılay Derneği Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın yaptığı konuşmada, son iki yılda 13 bin ihtiyaç sahiplerinin çocuklarına kıyafet verildiğini belirterek, “Kızılay Güney Batı Anadolu Malatya Bölge Müdürlüğü olarak, Malatya, Elazığ ve Adıyaman bölgesinin kan ihtiyacı karşılanıyor” dedi.

Türk Kızılay Derneği Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın ise yaptığı açıklamada; Göreve başladığımızdan beri iki sene geçti. Kamuoyuna tanıtım açısından , hayırseverlerin bize ulaşması Medya’nın etkisi en azami ölçüde yararlanmış bulunmaktayız bize internet sayfaları , gazetelerinizde TV’lerinizde yer verdğiniz için Kızılay ’ayın tanıtımına katkıda bulundunuz

Yönetime geldiğimizden bugüne 300 kiyafet yardımıyla başladık sizlerin tanıtımı sayesinde bu sayı 13000 kıyafet ihtiyaç sahiplerinin çocuklarına dönmüş oldu bunun dışında bugun yapacağımız sunumda da göstermek isteğimiz üzere 2014 yılında ilk defa Türk Kızılay’ı olarak aylık 258 öğrenciye öğrenim bursu dağıtmaya başladık.Bunların dışında güçlü bir ekiple yolumuza devam ettiğimizde arz ederim. Bölge kan merkezinin kurulumunu sağlayarak bu bölgede Malatya Adıyaman Elazığ bölgesinde ‘de şehrimizin geleceğinin planlanması açısından önemli unsurlardan birisi olan sağlık ayağında Kızılay olarak Malatya ’dada başlatmış bulunmaktayız.Bu çalışmalarımızda kamuoyunun desteğinizde sağlayarak lojistik merkez haline getirmeye çalışacağımız Malatya ‘dada çok daha iyiye gideceğimiz bu yol dada hep birlikte olacağımızı umuyoruz.Kızılay İlk Yardım Merkezinin Sorumlu Müdürü Sefa Yaşar’da, “Kurum hakkında kısa bir bilgi veren Yaşar iş kanununda da yapılan bir değişiklik ile kamuda gerekse özel sektörde 20 kişiden bir kişinin mutlaka ilk yardım sertifikası olma zorunluğu getirldi. Bu kapsam biz ilk yardım merkezini kurduk ve 2007 yılından itibaren eğitimlerimizi devam ettiriyoruz.Aşağı yukarı 1600 kişiye ilk yardım eğitimi verdik.Bunun dışında 2000 kişiye sertifikasız kızılay tarafında ilk yardım eğitimi verdik.Halk eğitimleri yapıyoruz Okullarda ilk yardım seminerleri düzenledik . Halkımızı ilk yardım konusunda bilinçlendirmeye çalıştık. Eğitimlerimiz devam etmekte olup fabrikalardaki işçilere eğitime ağırlık vermekteyiz dedi.www.turkiyeson.comMalatya

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.