TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Kanarya Kafes Kuşları Yarışması Malatya’da Yapıldı.

Kanarya Kafes Kuşları Yarışması Malatya’da Yapıldı.

2.si Malatya Kültür merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte Malinua ve Harzroller cinsi kuşlar, renk ve ötüm, güzellik gibi kriterler dikkate alınarak yarıştı.

Malatya Kanarya Sevenler Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya ve kafes kuşları sergisine, yoğu ilgi vardı. Kuş severler meraklı bakışları altında kuşları izledi. Ayrıca Malatya da düzenlenen bu yarışmalarda 2000 civarında çeşitli kuşlar satışa sunuldu.

Yarışma hakkında da bilgi veren Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonuna Bağlı Malatya Kanarya Sevenler Derneği başkanı Mehmet Gezer, “Yarışmamız iki kategoride Malinua ve Harzroller kuşları arasında gerçekleşti. Her kategori için alanında uzman hakemlerimiz Murat Yıldırım, Memiş Demirezen, Kürşat Yıldırım var. Ayrıca yarışma dışında yetiştiriciler kuşlarını satmak ve yeni kuşlar edinmek isteyenler için açık pazar da kuruldu. Burada kuş malzemesi ekipmanları da bulunmakta. Tam anlamıyla kuş severlere hitap eden bir etkinlik yaptık” dedi.

Gezer ,’’Yapmış olduğumuz bu etkinlik aynı zamanda insan psikolojisine fayda sağlamakta. Sitresli bir yaşam süren insanlar kendi iç dünyalarında var olan, sevgi, şefkat, merhamet duyularını hobi dünyasın ile geliştirmekte.’’ Yapılan bilimsel çalışmalarda kuş balık, canlı hayvan besleyen insanlarda bu duygular daha yoğunluk kazandığı gözlemlenmiş. Kuş balık besleyen İdareciler çalışanlarına daha hoş görülü davrandığı görülmüştür.’’ Çocuklarda sakinleşme, yardımlaşma, sevgi duyguları ortaya çıkarken, saldırganlıktan uzaklaşmaktadırlar’’ dedi.

Yarışma sonunda dereceye girenlere plaketleri verildi. Malinua cinsinde birinci Sadık Comoğlu, ikinci Ilhan Karaselçuk, üçüncü. Oğuz Özkaya ,Harzroller cinsinde birinci ve ikinci Bülent Kırçuval ,üçüncü Ahmet Ümit önfer aldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.