TürkiyeSON - 03.06.2023 -

Kangal Belediye Başkanından Açıklamalar

Kangal Belediye Başkanından Açıklamalar

 

 

 

 

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Kalkım köyündeki balıklı kaplıcaya talip olduklarını belirtti.

Kangal Belediyesi olarak ruhsatı olan Kalkım balıklı kaynağının kendilerine verilmesi için İl Özel İdaresine başvuruda bulunduklarını anımsatan Öztürk, bölgenin kalkınması açısından Kalkım’ın önemli olduğuna dikkati çekti.

Belediye olarak ilçede bulunan değerleri hak ettiği seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını belirten Öztürk, şunları kaydetti:

“İlçemizde bulunan değerleri hak ettiği seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz, bunlar hak ettiği yerde değil. Biz istiyoruz ki bunlar daha mükemmel hak ettiği yerlere gelsin. Gerek alt yapısıyla, gerek tesisleriyle gerekse ülkemizin dışından da daha fazla turistler çekerek mükemmel bir yere gelsin. Diğer taraftan bir kaplıcamız daha var, Kaklım kaplıcası. Burayla ilgili 9 Ocak’ta İl Özel İdaresine müracaatta bulunduk. 11-12 yıldan beri çalıştırılmayan, ruhsatı alınmış ama bir takım olaylardan dolayı istediğimiz noktaya gelmeyen bakir bir alan.Biz buraya Kangal Belediyesi olarak 10 milyon lira yatırım yapmaya bugünden itibaren hazır olduğumuzu söylüyoruz.”

Kangalın değerlerini tanıtmayı arzuladıklarını aktaran Başkan Öztürk, şöyle devam etti:

“Buradaki yapacağımız çalışmalarda 25 bin nüfuslu Kangal ölçeğini gerek ilimiz gerek ülkemiz hatta ülkemiz dışına açacak bir çalışma olmasını arzu ediyoruz. Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum, bugün Kangal elinde bulundurduğu değerlerin yüzde 10’unu bile işletememiş. Söylediğimiz alt yapı ve üst yapı zenginlikleri ile birlikte bizim bunu 10 kat daha arttırmak hedefimiz var. Gerek Kangal koyununda, koçunda, gerek Kangal köpeğinde, gerek kaplıcalarında, gerek madenlerinde, gerekse sulu tarımda ve seracılıkta. Biz bunu hayata geçireceğiz, 2018 yılında herkes bizi takip etsin.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: