TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Kara Ocak

Kara Ocak

19 ocak 1990 gecesi Baku’de bağımsızlık isteyen Azerbaycan halkının üzerine tanklarla yürüyen kızıl ordu birlikleri ellerinde birkaç parça derme çatma tabanca tüfek olan Azerbaycanlı direnişçileri ezmeye kalkmış 20 ocak sabahı 150-200 arası aralarında kadın ve çocuklarında olduğu ölü ile yüzlerce yaralı bırakarak artık söndürülmesi imkansız olan bağımsızlık fitilini ateşlediği gündür.

Bakü’de 20 ocak ve ertesi günü söz konusu askeri birliklerin ateşiyle aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 137 kişi hayatını kaybetti. 20 Ocak… Kapkara Ocak.. Yüzlerce kan kardeşin yiğitçe başlattığı bağımsızlık ateşinin yakıldığı ve bir daha sönmediği 20 Ocak… Kızıl ordunun acımasızca çoluk çocuk kadın demeden tanklarla katliam yaptığı gün 20 Ocak.. Şairin “Hangi çılgın zincir vuracakmış şaşarım” diye haykırdığı sesin yankı bulduğu gün 20 Ocak… Tarihe not düşülen Türk’ün inancının zaferle taçlandığı gün 20 Ocak… Kara ocak kapkara vicdanların meydana tanklarla girip insanları diri diri ezdiği gün.

Ey Türk! Unutma unutturma bu günü. Elci bey’in yiğit bozkurtlarını kan kardeşkerini yüreğinin en güzel noktasında yaşat ki Türklük yaşasın. Sözü burada büyük Şair Bahtiyar Vahapzade’ye bırakmak en güzeli; ” O kanlı Cumartesi gecesi, Azeriler bin yıllık kahramanlık tarihini dünyaya yeniden gösterdiler. O, kendi varlığını bir daha ispat etti. O, bu milletin hürriyet için ölmeğe hazır olduğunu gösterdi. Böylelikle bu gençler halkımızı ölüm sınırının diğer yakasına geçirdi.

Ölüme hazır olmayan millet hürriyetini kazanamaz!” Evet hürriyet denen nazlı gelin öyle l kolayca gelmez. Hürriyet kavga ister. Mücadele ister. Çin Sarayını basacak Kürşad ister. Ey Ermenici olan gafiller. Türkler Ermenileri kesti diyen soy özürlüler. Hrant Dink suikastinde profilini karartan dışı Türk ruhu ermeni olanlar sözüm size; Yarın “hepimiz Azeriyiz” diyecek misiniz? Hocalı katliamını anacak mısınız? Kızıl ordu’nun hürriyet isteyen insanlara tanklarla hücum ettiğini yazacak mısınız? Merakla bekliyoruz. ..

İmzacı milliyetsiz gurubu acaba siz yarın Türk’ün katliamına bir bildiri hazırlayacak mısınız? Bütün bunlardan daha vahimi acaba kaç Türk milliyetçisi yarını hatırlayıp yaşatacak? Hür dünya, arapşeverler Türk olmayı utanç sebebi sananlar yarın ne diyeceksiniz? Ölen gençler, kadınlar için söyleyecek bir sözünüz var mı acaba? Yoksa ölen Türk olunca bütün humanist(!) söylemleriniz bitecek mi? Aydını sanatçısı buyurun Kızılordu’nun katliamını hep beraber kınayalım. .. Yarın 20 Ocak. . Hürriyet kavgadan kaçmayan ŞEYH ŞAMILLERI EBULFEYZ ELCIBEYLERI unutma Türk milleti… Dualar vatan bayrak hürriyet için şehit düşen bütün kahramanlara. .. “bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” Coğrafyayı vatan yapanları selamların en güzeli ile selamlıyorum. .

 

Doğan Ay

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.