27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Karahan tüneli kullanımda

Karahan tüneli kullanımda

Bakan Tüfenkci, Bakanlar Arslan ve Yılmaz ile Karahan Tüneli’ni hizmete açtı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci beraberindeki Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Doğu Anadolu’daki 12 ili Kayseri üzerinden batıya bağlayacak D-300 karayolu üzerindeki Karahan Tüneli’nin hizmete alım etkinliğine katıldı.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci beraberindeki  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Doğu Anadolu’daki 12 ili Kayseri üzerinden batıya bağlayacak D-300 karayolu üzerindeki Karahan Tüneli’nin hizmete alım etkinliğine katıldı. Tünel girişinde makam aracının sürücü koltuğuna geçen Bakan Arslan, yanına Bakanlar Tüfenkci ve Yılmaz ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ı da alıp tünelden geçiş yaptı.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Malatya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Bakanlar beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve Malatya Valisi Mustafa Toprak’la Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek brifing aldı.
Bakan Tüfenkci, ziyarette yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içerisinde hem Malatya’yı hem bölgeyi hem Türkiye’yi kalkındırma yolunda el birliğiyle çalışacaklarını söyledi. Güçlerini milletten, halktan aldıklarını belirten Bakan Tüfenkci, “Halktan aldığımız için de halka hizmeti hakka hizmet olarak biliyoruz. Bu noktada da hem AK Parti teşkilatlarımız hem kabinemiz hem meclisimiz bir bütün içerisinde bu milletten aldığı emanetin hakkını vermek için çalışıyor.” dedi.
 “Malatya büyürse Türkiye büyür”
Karahan Tüneli’nin hizmete açılması dolayısıyla Malatya’ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ile Malatya Valilisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.Valilik şeref defterini imzalayan bakanlar daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Bülent Tüfenkci, tünel ve yolların sadece Malatya’ya hizmet etmeyeceğini söyledi. Yolların, hem ekonominin hem ticaretin gelişmesi hem de lojistik anlamında işlerin daha verimli yapılabilmesinde önemli işlev gördüğüne işaret eden Tüfenkci, şöyle devam etti: “Eğitim de durağan bir alan değil. ‘Tamam bitti’ diyebileceğimiz bir alan değil. Malatya’da milli eğitimde yapılan hizmetleri de Sayın Bakanımız yakından takip edeceklerdir. Malatya’nın ikinci üniversite noktasında bir talebi var. İnşallah bu dönemde kendilerinin desteğiyle bunu hayata geçirmiş olacağız. Aslında bu bölgeleri geliştirmek, Doğu’yu, Güneydoğu’yu ve İç Anadolu’yu birlikte kalkınma ve geliştirmek için bu hizmetler buradaki insanların işini, aşını büyütmesi için yapılan hizmetler. Burası büyürse Türkiye büyür. Bizim hem üretimimizi hem de ihracat rakamlarını artırmak için iyi bir altyapı gerekiyor.”
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.