TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Karakuş Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Karakuş Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
Karakuş Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
‘Malatya’da yeni bir başarı hikayesi yazmaya inançlı ve kararlıyız’ CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş seçim çalışmaları kapsamında bugün Fuzuli Caddesindeki esnafları ziyaret etti.
Ziyaretten önce bir açıklama yapan Karakuş, “Parti meclis toplantımız  sonucunda alınan karar doğrultusunda 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Battalgazş Belediye Başkan Adayı olduğumu tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum. Başta Genel  Başkanımız olmak üzere tüm Parti Meclis Üyelerimize ve Malatya Milletvekilimiz ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Veli Ağbaba’ya teşekkür ediyorum.
CHP son seçimlerde ikiye katlanarak  artırılan oylar ve yazılan başarı hikayesi bu seçimlerin de adeta  fragmanıdır. Bizler Malatya’da genel seçimlerin ardından hiç vakit kaybetmeden çalışmalara ilk başlayan parti olarak gezilmedik, ayak basılmadık tek nokta bırakmayacağız. Elde edilen başarının üstüne ekleyerek giderek Malatya’da yeni bir başarı hikayesi yazmaya inançlı ve kararlıyız.” ifadelerine yer verdi.
Fuzuli’de esnaf gezisinde mevcut hükümetin özellikle Malatya’da  depremzedeler için hiçbir varlık gösteremediği gibi, vatandaşı her konuda  mağdur etmeye devam ediyor diyen Karakuş, “ Malatya büyük bir  deprem geçirdi. Ve halen yaralar sarılmadığı gibi, vatandaş ne yapacağını kara kara düşünmekte. 6 Şubat’tan bu yana Malatya’da sanki  deprem olmamış havası yaşatılıyor. Şehir merkezi yok olmuş. Doğru dürüst bir çalışma yok. Malatya virane olmuş ama birilerinin umrunda  dahi değil” ifadelerini kullandı.
Depremzede vatandaşlarının önceliğinin barınma olduğuna dikkat çeken  Karakuş, “Mühendisler, sorumlular, müteahhitler gözaltına alındı  tutuklandı. Kimin suçu varsa bedelini ödemelidir. Ama sadece müteahhit  ile olmaz. Bostanbaşı’na imarı kim vermişse, hangi belediye başkanı  vermişse, kim 12 kata izin vermişse, yerel yöneticilerin de bedelini ödemesi gerekiyor.
Malatya’da bir cezasızlık kültürü var. İmar verenlerin  de kat verenlerin de cezasını çekmesi lazım. “şeklinde tepkilerini dile  getirdi.TOBB verilerine göre depremin istihdama en olumsuz yansıdığı iller  Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman illeri olmuştur açıklamasını yapan Karakuş, “ Malatya hep üvey evlat muamelesi gördü.  Özellikle 6 Şubat depreminden sonraki geçen süre 1 seneyi aştı. Ne yapıldı halen yıkımlar tamamlanamadı. Herşey sanki güllik gülistanlık.
Depremzede vatandaşlar unutuldu. Emekliler kan ağlıyor. Depremzedelere söz verilen eşya yardımlarından ses yok. Halen orta hasarlı binaların akibeti belli değil. Şehir nasıl dizayn edilecek kimsenin  bilgisi yok. Bu kadar sorunlar varken Malatya’da değişimin vakti sizce de  gelmedi mi?” dedi. Fuzuli Caddesi esnafları CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş’u tebrik ederek başarılar diledi.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.