TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Karboğazı Zafer Şöleni Coşkuyla Başladı

Karboğazı Zafer Şöleni Coşkuyla Başladı

Çukurova’nın kurtuluşunda ilk kıvılcım olan ve bir avuç Kuvayi Milliyeci’nin düşman güçlerini bozguna uğrattığı yer olarak tarihe geçen Karboğazı’nda, 17. Geleneksel Çukurova Karboğazı Zafer Şöleni büyük bir coşku ile başladı.

İki gün boyunca çeşitli etkinliklerin yer alacağı Karboğazı Zafer Şöleni’nin ilk gününe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, Taş Medreseli Ülkücüler Genel Başkanı Naim Yanık, MHP ilçe başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çukurova’nın düşman işgalinden kurtuluşunda büyük rol oynayan ve 44 Kuvayi Milliyeci’nin bir tabur Fransız askerine geçit vermediği yer olan Karboğazı’nda destansı bir şölen havası hâkim oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Karboğazı Zafer Şöleni’ne ilgi yoğundu.

Sabahın erken saatlerinde, Geleneksel Türk Okçuluk Müsabakaları ile başlayan ve bu yıl ilk kez Karboğazı’nda atışlarını gerçekleştiren okçular sayesinde Karboğazı Zafer Şöleni renkli görüntülere sahne oldu.

Edilen duaların ardından yaklaşık 70 okçu atışlarını gerçekleştirirken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da şölen alanında gerçekleşen etkinlikleri ilgi ile izledi ve ok atışı gerçekleştirdi.

Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye ve Tarsus’tan katılan okçular, büyük erkekler, kadınlar ve 14 yaş altı çocuklar kategorilerinde hareketli putaya ok atışı yaptı.

Öte yandan alanda kurulan Mersin Büyükşehir Belediyesi çadırında, Yörük kültürüne ait 60 çeşit yemek tanıtılırken, vatandaşlar çadıra yoğun ilgi gösterdi.

Geleneksel Türkmen Oyunları ile devam eden şölen, akşam geç saatlere kadar sürecek ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de şölenin ilk gününde gösterilerini sergileyecek.

Ahmet Öngel, Atilla Yılmaz, Gülşen Kutlu, Ahmet Şafak ve Kaya Kuzucu gibi isimler de ilk gün verecekleri konserler ile şöleni vatandaşlar için unutulmaz kılacak.

Büyükşehir hizmetlerini Karboğazı’na taşıdı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Gezici Diş ve Göz Sağlığı Tarama Araçları vatandaşlara alanda sağlık hizmeti verirken, Mobil Mutfak ile katılımcılara yemek ikram edildi.

Mersin, Adana ve Tarsus’tan Karboğazı Zafer Şöleni’ne katılmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz olarak saat başı servis sağlandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: