24.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kardeş oldular

Kardeş oldular

CHP’nin Kardeş Belediyeler Projesi kapsamında, Malatya’nın Arguvan İlçesi ile İstanbul Beşiktaş Belediyesi kardeş belediye oldu.srsg

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın koordinatörlüğünde yürütülen Kardeş Belediyeler Projesi kapsamında Arguvan İlçesi’ne ziyaret yapıldı. Ağbaba ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Arguvanlıların sevgi gösterileriyle karşılandı. Veli Ağbaba, yaptığı konuşmada, “Siz bu topraklarda barışın, hoşgörünün, kardeşliğin tohumunu yeşertiyorsunuz. Burası Pir Sultanların, Hacı Bektaş-Velilerin memleketi. Onların ektiği tohumları yeşertiyorsunuz. Her şeye rağmen birliğimizi bozmayacağız. Türkiye, Irak-Suriye değilse, Kobani’de Kürt olduğu için, Telafer’de Türkmen olduğu için saldırıya uğramıyorsa, herkesin borçlu olduğu şey: Laik, demokratik Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi. Ağbaba, “Beşiktaş’tan gelip sizlere dostluk elini veren Belediye Başkanımız Murat Hazinedar’a teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından birini size yoldaş eyledik. Arguvan ve Hekimhan’da çok başarılı işlere imza atacağız. Arguvan’ı Malatya’nın kültür merkezi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kardeşlik köprüleri atıyoruz

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ise, “Bizim görevimiz imkanlarımızı kardeşlik için, barış için kullanmak. Biz bu duygularla Arguvan’dayız. Bir kucaklaşmayı gerçekleştiriyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcımızla uzun yıllardır birlikteyiz. Özgürlükçü sosyal demokrasi için, çağdaş Türkiye için çalışacağız. 2023’te birilerinin farklı niyetlerine karşı Çarşı, Beşiktaş ve biz mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ise, “Türkiye’yi karış karış gezen, kıt imkanlarla hizmet vermeye çalışan belediyelere batıdaki belediyeleri kardeş yaparak bizleri hizmet noktasında rahatlatan Veli Ağbaba’ya teşekkür ediyorum” dedi. CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise yaptığı konuşmada, “Kardeşlik köprüleri atıyoruz. Beşiktaş ile Arguvan kardeş oldular. Bu kardeşlik Arguvan’ı daha iyi noktaya taşıyacak” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a bir bağlama hediye etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.