TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Karşıyaka Cazibe Merkezi Olacak

Karşıyaka Cazibe Merkezi Olacak

Belediye Başkanı Sami Aydın AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu Karşıyaka Mahalle Toplantısı’nda Karşıyaka Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Önceki akşam Karşıyaka Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda Başkan Aydın Karşıyaka Mahallesi’ne yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili mahalle sakinlerini bilgilendirirken orada ikamet eden vatandaşların en büyük sıkıntısı olan yeni köprü ve yolun müjdesini de verdi.

“Başkanımızdan Allah razı olsun bu güne kadar ne söz verdiyse hepsini yerine getirdi. İnşallah bu sene de yeni köprü ve yolumuzu da yapacağına inanıyoruz.” diye konuşan Karşıyaka Mahalle Muhtarı Çetin Aydın, Başkan Aydın’a Karşıyaka Mahallesi’nde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Karşıyaka Mahallesinin belediye hizmetlerinden en çok faydalanan mahallelerden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Aydın, “İlk dönemde Karşıyaka’ya ikinci bir köprünün ihtiyaç olduğunu gördük ve 2009 yılında bu köprüyü yaptık. 5 yıl aradan sonra bu dönemde de köprünün bağlantı yollarının yapılması bize nasip oldu.” dedi.

Başkan Aydın doğalgaz ve altyapı gibi mahallenin birçok ihtiyacının da bu dönemde yapıldığını belirtti.

MESİRE ALANI VE SOSYAL TESİS BU SENE TAMAM

Karşıyaka Mahallesi’nin bir cazibe merkezi haline geleceğinin sözünü veren Aydın, burada yapımı devam eden Karşıyaka Mesire Alanı ve Sosyal tesisler hakkında da bilgiler verdi. Aydın, “Karşıyaka’nın ve şehrin en yüksek tepesine bir mesire alanı ve içerisinde bin kişilik çok amaçlı salonun da bulunacağı bir sosyal tesis yapıyoruz. İnşallah bu yıl tamamlanmış olacak.” dedi.

KIZILIRMAK KARŞIYAKA’YA DEĞER KATACAK

Karşıyaka’yı yakından ilgilendiren bir diğer projeden de bahseden Aydın, “Kızılırmak yıllardır hayal olmaktan öteye geçemedi. Biz bu sene Kızılırmak projesiyle ilgili önemli adımlar attık. Yarışma düzenleyerek en güzelini seçtik. Artık Kızılırmak Projesi’nden geri dönüş yok, bu proje yapılacak. Karşıyaka’nın da içinden geçen bu proje ile burası daha da değer kazanacak.” ifadelerini kullandı.

YENİ KÖPRÜ VE YOL BU SENE YAPILACAK

Mahalle sakinlerinin dört gözle beklediği yeni köprü hakkında da bilgi veren Aydın, “Yeni köprünün ve yolun ihalesinin yapıldığını bu yıl içerisinde de yapılacağının müjdesini verdi. DSİ kavşağından başlayarak askerî alan içerisinden yeni bir yol açılacak, çevre yolunun altından geçen yol Kızılırmak üstüne yapılacak yeni köprü ile Karşıyaka’ya bağlanmış olacak. Tarihî Kesik

Köprünün hemen yanına yapılacak olan yeni köprü hem mahalle sakinlerinin talebini karşılarken hem de Karşıyaka’yı şehre biraz daha yaklaştırmış olacak.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: