TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Kayısıyı siyasi malzeme yapan siyasiler utanın!

Kayısıyı siyasi malzeme yapan siyasiler utanın!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi Başkanı Mehmet Balin, Kayısı Çalıştayı için, “Böyle bir çalıştay Karadeniz bölgesinde fındık için yapılsaydı sayısız bakanların, milletvekilinin, müsteşarların, belediye başkanlarının ve daire başkanlarının ne kadar ciddi bir ekiple katılım sağladığını görürdünüz” dediimage

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi Başkanı Mehmet Balin, Vuslat TV’de katıldığı Gündem Özel programında Ökkeş Cerit’in sorularını cevapladı.

18 Kasım’da başlayan ve iki gün süren Ulusal Kayısı Çalıştayını değerlendiren Balin, çalıştayın Malatya ve kayısı için önemli olduğunu ifade etti.

Çalıştayın planlanmasının doğru olduğunu ancak katılımın beklenilen düzeyde olmadığını belirten Balin, “Çalıştayın olduğu gün hiçbir vekilimiz yoktu, belediye başkanlarımız ve TSO başkanımız da yoktu. Siz mindere çıktının güreşiyorsunuz, eğer arkanızda sizi destekleyen bir ekibiniz yoksa siz o maçı baştan kaybetmişsinizdir. İşte kayısı çalıştayının da durumu bu şekildeydi, destekçisi yoktu.” dedi.

Türkiye’de tarım ekonomisine yön veren 4 ürünün olduğunu, kayısının da bu ürünlerden olduğunu söyleyen Balin, “Böyle bir çalıştay Karadeniz bölgesinde fındık için yapılsaydı sayısız bakanların, milletvekilinin, müsteşarların, belediye başkanlarının ve daire başkanlarının ne kadar ciddi bir ekiple katılım sağladığını görürdünüz.
Bu işi sahiplendiklerini hissederdiniz, ama Malatya’da bunu hissedemedik. Bunu da bir MÜSİAD şube başkanı olarak söylemek zorundayım. Bundan sonra bu tarz çalıştaylarda herkesiz elini taşın altına koymasını bekliyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d