TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kaymakamlara Veda Yemeği Verildi

Kaymakamlara Veda Yemeği Verildi

VALİ TOPRAK, ülkemizin birliğinin, beraberliğinin, bekasının iyi bir şekilde korunması ve muhafazası bizim sorumluluk ve yükümlülüğümüzdür

01 Aralık 2016 tarihli Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile ilimizden başka illere atanan Arguvan, Kale, Pütürge ve Yazıhan kaymakamları onuruna veda yemeği verildi.

Veda yemeğine tüm ilçe kaymakamlarının yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz ve İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’ da katıldı. Vali Toprak, ”Öncelikle yeni görevlerinizin hakkınızda hayırlı olmasını diliyorum. Yeni görev yerinizde hayırlı, başarılı çalışmalarla ülkemize, devletimize, devletimizin birliğine, insanlarımızın hayrına, sevgisine, hoşnutluğuna, güzelliğine katkı sağlamanızı diliyorum, böyle olacağından da şüphem yoktur.

Hepimiz devletin bir görevlisi olarak ama Türkiye Cumhuriyeti devletimizin bir bireyi olarak ülkemize ve milletimize bize tevdi edilmiş hükümlülüklerle ve sorumluluklarla birlikte görevimizi ifa ediyoruz.

Görevimizi ifa ettiğimiz yerler şüphesiz ki her meslek gurubu için coğrafi bölge düzeyinde, ilçe düzeyinde değişik noktada bölümlendirildiği yerler. Görev yerimiz neresi olursa olsun en küçük ilçeden en büyük ilçeye kadar, en küçük ilden en büyük ile kadar ve görevimizde hangi statüde olursa olsun, o görevi devletimizi var etmenin, devletimizin bekasını sürdürmenin, ama bu beka devam ettirilirken de devletimizle milletimizi de kaynaştırmayı bir görev unsuru olarak ifade ediyoruz.

Doğruyu, adaleti ve güzellikleri vatandaşlarımızla buluşturmaya çalışıyoruz. Bu buluşturmada şüphesiz ki siz değerli arkadaşlarımızda Malatya’ya gelmeden öncede olduğu gibi Malatya ilimizde de, bu güzel ve kadim ilimizde de güzel hizmetlere vesile oldunuz, gayret ettiniz, çalıştınız.

İl Valisi olarak benimle ve benden önceki çalıştığınız süre içerisindeki yapmış olduğunuz çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. Bu güzelliklerin ve başarılarınızın bundan sonrada devam etmesini diliyorum.

Ülkemizin içeriden ve dışarıdan bir takım ihanet girişimlerinin olduğu bir noktada her türlü fitneden, fesattan uzak durulması adına katkı sağladınız. Devletimizi baki kılmak adına devletimizle vatandaşımız arasında köprü oldunuz, gayret gösterdiniz, bunun içinde özellikle teşekkür ediyorum.

Coğrafyamız zor, ülkemizin çevresinde kadimden gelen sıkıntılar var, onlar ülkemizin bulunduğu coğrafyayı sıkıntıya sokuyor. Onun için ülkemizin birliğinin, beraberliğinin, bekasının iyi bir şekilde korunması ve muhafazası adına, güzellikleri tüm vatandaşlarımızla ama güzel bir içtenlik ve kıvanç birliği içerisinde sürdürülmesi adına bundan sonrada sizlere ve hepimize görev düştüğünü ifade etmek istiyorum. Bu bizim bir sorumluluk ve yükümlülüğümüzdür.

Vatandaşlarımızı sevelim, vatandaşla ihanetçileri ayıralım, o noktada da dikkatli ve uyanık olalım ama ülkemizi,  milletimizi, devletimizi, vatandaşlarımızı sevmekten geri durmayalım.” diyerek telkin ve tavsiyelerde bulunurken tüm hizmetleri için tekrar tebrik ve teşekkür ettiği kaymakamlara bundan sonraki yaşamlarında aileleri ile birlikte hayırlı, başarılı, huzurlu ve güvenlikli günler ve görevler diledi.

İlimizden tayini çıkan Akçakale Kaymakamlığına atanan Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Gürpınar Kaymakamlığına atanan Pütürge Kaymakamı Osman Doğramacı ve Çıldır Kaymakamlığına atanan Yazıhan Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu adına konuşan Suruç Kaymakamlığına atanan Kale Kaymakamı ve Vali Yardımcısı vekili Ferhat Sinanoğlu, Vali Toprak’a kendileri onuruna vermiş olduğu veda yemeğinden dolayı şükranlarını sundu.

Kaymakam ve Vali Yardımcısı vekili Sinanoğlu, Vali Toprak’ın mahiyetinde daha öncede görev yaptığını ifade ederek o dönemde ve buradaki görevleri sırasında kendisinde ve diğer kaymakamlarda büyük emekleri olduğunu ifade etti.

Kendisi ile görev yapmaktan büyük bir onur duyduklarını, çok dersler aldıklarını ve tecrübelerinden oldukça yararlandıklarını belirterek şükran ve saygılarını sunarken Vali Toprak’dan haklarını helal etmesini istedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: