TürkiyeSON - 05.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kaynarca Anaokulunun Duvarlarında Masal Kahramanları

Kaynarca Anaokulunun Duvarlarında Masal Kahramanları

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaynarca ilk ve ortaokulunun yanına yaptırılan Kaynarca anaokulunun duvarları, MABESEM kursiyerleri tarafından boyanıyor.

Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM)’de yetenek sınavına hazırlanan resim ve karakalem kursiyerleri, kurs öğretmeni ile birlikte Kaynarca Anaokulunun duvarlarını boyuyorlar. Türk masallarında yer alan Keloğlan, Nasrettin Hoca, Hacivat ve Karagöz gibi kahramanların figürlerinin çizildiği anaokulu duvarları, hazırlık öğrencileri tarafından özenle boyanıyor.

Kurs öğretmeni Fikret Başıbüyük ile birlikte her gün 1-2 öğrenci Kaynarca anaokuluna giderek duvarlarda ki figürleri boyuyor.

Hazırlık kursuna gelen Hatem Meltem Coşkun, yetenek sınavlarına girmek için bir kaç ay önce MABESEM’de resim ve karakalem kursuna gelmeye başladığını söyleyerek, “yaklaşık 10 gündür Kaynarca anaokulunun duvarlarını boyuyoruz. Bu işi yapmak benim için çok keyifli. Çünkü bu şekilde öğrendiklerimi daha iyi pekiştiriyorum. Tecrübe kazanıyorum. Öğretmenimiz burada bizimle tek tek ilgileniyor. Bundan dolayı da kurs öğretmenimiz başta olmak üzere bize bu imkanı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Resim kursu öğretmeni Fikret Başıbüyük ise, “20’ye yakın hazırlık kursu öğrencimiz bulunmaktadır. Her gün 1-2 öğrencimiz ile birlikte buraya gelerek anaokulunun duvarlarındaki figürleri boyuyoruz. Hem okulumuzu güzelleştiriyoruz, hem de minik öğrencilerimize Türk masallarındaki kahramanlarımızı tanıtıyoruz. Buraya gelen kursiyerlerimizde bir nevi staj görmüş oluyorlar” dedi.

Kaynarca Anaokulu’nun minik öğrencileri duvardaki Keloğlan ve Nasrettin Hoca resmini çok sevdiklerini ve okullarının çok güzel olduğunu söylediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: